בעקבות הביקורת: מנכל"ית בנק לאומי שיגרה איגרת לעובדים

הביקורת נגד אישור שמיטת חלק מחובו של נוחי דנקנר לבנק לא נעלמה מעיני מנהליו | מנכ"לית הבנק במכתבה: "לאומי ממצה כל דרך לגביית חובותיו ומשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותו"

נוחי דנקנר כנראה חשב שמאה וחמישים מיליון שקל באים בקלות. כך הוא היה רגיל. אבל הפעם, בקשתו למחיקת חובו בבנק לאומי מעוררת סערה שהדיה מסרבים לשכוך. פוליטיקאים, כלכלנים וגם אזרחים מן השורה – כולם יוצאים נגד הסכם המחיקה הצפוי ושר האוצר כבר הורה למפקח על הבנקים לבדוק את הנושא לעומק.

קרא עוד:

[postim]

יו"ר העבודה קראה ללקוחות הבנק לפדות את חסכונותיהם בבנק אילו יאושר מתווה המחיקה וקבוצות אזרחים החלו להתאגד ולפעול נגדה – וכעת, מתפרסם מכתב אותו שיגרה היום מנכ"לית הבנק לעובדים ובו היא מצהירה: רחשי לב הציבור אינם נסתרים מעינינו.

"ימים אלה אינם פשוטים עבור כולנו. כמנכ"ל הבנק אני מישירה מבטי אליכם ואומרת לכם באופן ברור: לאומי ממצה כל דרך לגביית חובותיו ומשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותו" כותבת במכתבה מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח.

היא מקפידה במכתב שלא לחשוף פרטים מהסדר החוב, אך מציינת כי הבנק אינו מוותר לבעלי השליטה על הלוואות אישיות: "יודגש כי המתווה אינו כולל ויתור כלשהו לבעלי השליטה בקבוצה", היא כותבת.

"בימים האחרונים אנו נמצאים במרכזו של שיח ציבורי ער סביב המתווה להסדר החוב עם חברת גנדן. רחשי לב הציבור אינם נסתרים מעינינו. הדיון הציבורי של הימים האחרונים חשף הסתייגות רחבה מהמתווה להסדר".

יחד עם זאת, רוסק עמינח דוחה את הביקורת שההסדר נעשה בשל הקשרים של הבנק עם דנקנר, והיא ממשיכה להאמין כי המתווה שגיבש הבנק הוא הנכון ביותר להחזר החוב: "לדעת הנהלת הבנק והדירקטוריון, המתווה האמור הוא המתווה המיטבי עבור הבנק כנושה של קבוצת גנדן ואי.די.בי. כל הסדר חוב שנעשה בבנק, כחלק מהעשייה הבנקאית, נעשה תמיד כשלנגד עיניי טובת הבנק, וציבור בעלי מניותיו", דברי רוסק עמינח.

יצוין כי אתמול, לאחר הסערה שהתעוררה, הודיע בנק לאומי כי יבחן מחדש את מתווה ההסדר מול דנקנר ועד לתוצאת הבדיקה הוא משהה את אישורו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *