"מוחקים חובות, לא רק לטייקונים"

נציג בנק לאומי שהשתתף בדיון בוועדת הכספים אודות מחיקות החובות בשוק האשראי התגונן וגילה: בשנה האחרונה נמחקו חובות לציבור ולעסקים קטנים בסך כולל של 400 מיליון שקל

תמיד חשבנו כי ככל שנצעק, אילי ההון לא יבהלו, אלא ימשיכו בשלהם. אבל כעת מתברר כי הביקורת הציבורית רחבת ההיקף שנמתחה על התנהלות הבנקים בהסדרי החוב אליהם הגיעו מול הטייקונים, השפיעה: נציג בנק לאומי שהשתתף היום בדיון שכינסה וועדת הכספים של הכנסת, בנושא מחיקת חובם של הטייקונים, מיהר להתגונן אל מול האשמות והוא חשף לראשונה, את היקף מחיקת החובות של הבנק אותו הוא מייצג – ללקוחות קטנים ולעסקים.

קרא עוד:

[postim]

נציג הבנק אבירם כהן, אמר כי "תיק האשראי של לאומי עומד על 240 מיליארד שקל. תיק האשראי ללקוחות גדולים – מעל 100 מיליון שקל – עומד על 40 מיליארד שקל. זה היחס. לבנק אין אשראי פרטי ומעבר לזה אני לא יכול להיכנס לנתונים.

"אין רשימה של חריגים ויחס מפלה או מיוחד למאן דהו בגלל מעמדו הכזה או האחר. ב-2009 פנו אלינו מהאוצר ומהכנסת ואמרו לנו שאנשי העסקים הגדולים מתלוננים שאנו סוגרים להם את הברז. נמחקים מאות מיליוני שקלים בשנה לציבור ולעסקים קטנים. בשנה שעברה נמחקו למעלה מ-400 מיליון שקל".

כהן התכוון לדחות את הביקורת שנשמעה אודות התנהלותו של הבנק ובעיקר על היחס המפלה לכאורה, לו זוכים אילי ההון אל מול האזרח הפשוט שבכל מקרה יתבקש לשלם את חובו עד השקל האחרון.

הדיון היה ערני וכמעט כל חברי הוועדה הביעו בו את דעתם אודות מחיקת החובות. כמו כל דיון טוב, חברי הוועדה התפזרו לאחר שנקבע כי הדיון ימשך בפעם אחרת.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן