נתניהו מגבה את לפיד; נוזיל שורה של מוצרים

ראש הממשלה העדיף כי שר האוצר יחטוף את הביקורת, אבל הוא לא נמנע מלגבות את הצעדים אותם מתכנן האוצר. "נוזיל שורה של מוצרים", אמר נתניהו היום בכנסת, אבל שכח לפרט אלו...

טיוטת חוק ההסדרים פורסמה וכלי התקשורת אינם מפסיקים לדוש בה על שלל סעיפיה. אבל יש גם דברים שלא נכתבו בה. רפורמת הנמלים למשל, שאליה התייחס ראש הממשלה היום בנאומו במליאת הכנסת.

קרא עוד:

[postim]

"אחרי הסלולר והשמיים הפתוחים נביא בשבוע הבא רפורמה להוזלת כלי רכב פרטיים בישראל, ואחריה תבוא רפורמת ענק בנמלים בישראל, ואחר-כך נוזיל שורה של מוצרים", אמר נתניהו. "אני מבהיר: שום שביתה לא תרתיע אותנו. אני חושב שזה נכון חיוני וצודק כדי לבסס את כלכלת ישראל, כדי לתת מענה לבנות את הכוח הריבוני והמגן שלנו. אי-אפשר לבנות כלכלה חזקה בלי הגדלת התחרות". בדבריו התכוון נתניהו לאיומי השביתה שנשמעו מכיוונו של יו"ר ההסתדרות, עופר עיני.

נתניהו אמר עוד: "ככל שהשוק פחות תחרותי, ויש יותר תחרות, הוא משרת קבוצות מצומצמות. התחרות רעה לפרוטקציונרים, שהם תמיד חזקים, וטובה לכלל האזרחים. אני מאמין גדול ברפורמות שמפרקות מונופולים, ואנחנו מעוניינים לפעול בכיוון הזה. גם אם זה באיחור מסוים. אנחנו מתכוונים להמשיך ברפורמות גדולות להגדלת התחרות במשק".

חשוב לציין כי ככל הנראה טיוטת חוק ההסדרים איננה סופית, ופרק העלאת המיסים אינו מפורט בה. לפיד הצהיר כי יביא להעלאת מס על רכבי יוקרה ומוצרי מותרות אולם סעיפים אלו לא נכללו בטיוטת החוק כפי שהיא פורסמה על ידי משרד האוצר.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *