על פי גורמים בהסתדרות, עיני צפוי להכריז בשבוע הבא על סכסוך עבודה לקראת שביתה כללית במשק | השביתה עלולה להפריע לממשלה בהעברת חוק ההסדרים בקריאה ראשונה | נתניהו מבהיר: "שום שביתה לא תרתיע את הממשלה מלבצע את הרפורמות המתוכננות לטובת אזרחי ישראל"

לאחר שפורסמו הגזירות הכלכליות במסגרת חוק ההסדרים, הערב (רביעי) מאיימים בהסתדרות העובדים לפתוח בשביתה כללית במשק בתוך שלושה שבועות, כך חושף ערוץ 10.

קרא עוד:

[postim]

יו"ר ההסתדרות עופר עיני פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר האוצר יאיר לפיד וקרא להם לשבת למשא ומתן בנוגע לגזירות הצפויות על עובדי המגזר הציבורי. במכתב ששלח לשניים הזהיר עיני כי העברת תקציב המדינה לפי המתכונת הנוכחית תפגע במצבם הכלכלי של העובדים והגמלאים. "הגזרות הכלכליות קשות", כתב יו"ר ההסתדרות, "היה ופנייתנו זו לא תיענה לאלתר בדעתנו לנקוט בכל האמצעים העובדים לרשותנו לשם הגנה על זכויות העובדים ולמניעת פגיעה בציבור העובדים והגמלאים".

נתניהו שקיבל את המכתב לא הפגין התרשמות ובנאומו בכנסת הבהיר כי "שום שביתה לא תרתיע את הממשלה מלבצע את הרפורמות המתוכננות לטובת אזרחי ישראל".

למרות זאת, בהסתדרות לא מרגישים מאוימים ולטענתם, כבר במהלך השבוע הבא צפוי עיני לכנס את חברי בית הנבחרים של ההסדרות כדי להכריז על סכסוך עבודה שמשמעותו; אפשרות לפתוח בשביתה כללית תוך 14 יום ממועד ההכרזה.

במידה ותיפתח שביתה כללית היא עלולה לעורר בעיות בעת ניסיון הממשלה להעביר בקריאה ראשונה את הצעת חוק ההסדרים במליאת הכנסת.

גורמים בהסתדרות טוענים כי נתניהו מנסה למקד את ההתקפה כנגד שר האוצר בלבד ומרחיק מעצמו את האש.