חרף התערבות הנגיד: הדולר נסגר בירידה

בנק ישראל רכש כ-100 מיליון דולר אבל לא הצליח להעלות את שערו של הדולר שנסחר ב-3.58 שקל לדולר

בנק ישראל רכש במשך היום (שלישי) סכום משוער של מאה מיליון דולרים במטרה לייצב את שערו של הדולר ולהעמידו על שער של 3.6 שקל לדולר אולם הרכישה לא הותירה על המטבע האמריקני רושם וזה המשיך להיסחר בשער נמוך.

קרא עוד:

[postim]

בשעות הבוקר בנק ישראל קנה דרך כמה בנקים מקומיים כ-25 מיליון דולר ולאחר מכן הוא המשיך לרכוש דרך ברוקרים נוספים. נכון לעכשיו, בנק ישראל רכש כ-100 מיליון דולר.

יניב פגוט, האסטרטג הראשי של קבוצת איילון אמר בעקבות התערבות בנק ישראל בשוק המט"ח כי "ייתכן שהבנק מבין שלא יהיה די בהתערבות בשוק המטבע ותידרש פעולה משולבת גם בשוק הריבית לצד הפעילות בשוק המטבע. פער הריביות בין השקלית לדולרית בתקופות של רגיעה בשווקים תומך באופן אגרסיבי בהתחזקות השקל ובנק ישראל לא יכול להישאר אדיש לכך".

כלכלני FXCM התייחסו הבוקר למסחר במט"ח לפני ההתערבות של בנק ישראל במסחר ואמרו כי "ההיחלשות של הדולר בעולם מוסיפה לחץ על השקל. כעת נשאלת השאלה האם בנק ישראל יתערב שוב במסחר, או ליתר דיוק, באיזו רמת מחיר יתערב ובאילו היקפים. אם בפעם הקודמת בנק ישראל הקדיש לכך 100 מיליון דולר, הרי שבפעם הבאה, אם וכאשר תתרחש, ההיקף יהיה צריך להיות מעל 200 מיליון דולר".

יצוין כי מדיניותו של פישר לפיה הוא מורה על רכישת דולרים בכל עת ששער הדולר יורד, שנויה במחלוקת ויש הטוענים כי אל לנגיד להתערב בנעשה בשוק החופשי.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן