השופט החליט למנות מומחה כלכלי שיעקוב אחר ביצועיה של אי.די.בי. פיתוח וכן משקיף חיצוני לחברה אולם הסתייג מהתנהלות הבנקים בפרשה. דנקנר: "אני שמח על ההחלטה של השופט, יש משפט בישראל"

בית המשפט החזיר את הצבע ללחייו של נוחי דנקנר, בעל השליטה בחברת אי.די.בי. שופט בית המשפט המחוזי בת"א איתן אורנשטיין, שדן בנושא אי.די.בי פתוח, מינה את עו"ד חגי אולמן למשקיף חיצוני בחברה וגם החליט למנות את אייל גבאי כמומחה כלכלי. לדיון הגיע נוחי דנקנר, בעל השליטה בקונצרן אי.די.בי. בדיון, שנקבע ע"י השופט אורנשטיין, נדונה השאלה אם למנות מפקח חיצוני בתוך החברה, מטעם בית המשפט, שיוכל להגביל את פעולותיה.

קרא עוד:

[postim]

השופט אורנשטיין אמר בדיון: "אני מסתייג מהבנקים וחברות הביטוח שנתנו לאי.די.בי אשראים ללא שעבודים. אני מסתייג מהתנהגותו של בנק לאומי שלו חובות של מאות מיליוני שקלים לקונצרן והגיש תגובה שלא יכול לפתוח דיסק. הסתייגתי גם מהעדרו של דנקנר מהדיון הראשון. לטעמי אין מקום לתת משקל לחוות הדעת הכלכלית לגבי חדלות הפרעון של אי.די.בי פתוח. אך קשה להתעלם ממצבה הפיננסי הבעייתי של החברה והקושי לגייס משקיע. לא ניתן לשלול ניגוד עניינים בחברה בעקבות ריבוי תפקידים כפולים בקונצרן. יש להיעתר לבקשה באופן מוגבל. יש לאפשר המשך פעילות החברה תוך השגחה. אני ממנה את עורך דין חגי אולמן למשקיף חיצוני בחברה". עוד החליט השופט למנות את אייל גבאי כמומחה כלכלי".

בתום הדיון העניק דנקנר ראיון קצר ואופטימי לתקשורת: "אני שמח על ההחלטה של השופט, יש משפט בישראל. השופט נותן לחברה להמשיך להתנהל עם ההנהלה והדירקטוריון שלה. אני רוצה להזכיר כי לחברה יש יותר ממיליארד ו-100 מיליון שקל בקופה. זהו סכום אדיר ויש לה גם נכסים ששווים המון כסף, ששווים מיליארדרים. ואם החברה תרצה, היא תוכל גם לממש אותם".