יו"ר ועדת הכספים התראיין לתקשורת ושם ענה לשאלה 'איפה הכסף' | נוסיף לרשות המיסים תקציב של 200 מיליון שקל לשם העמקת הגביה | הדבר יכניס לקופת המדינה מיליארדים רבים

הכסף נמצא במגירות שמתחת לקופה הרושמת: יו"ר וועדת הכספים, ח"כ ניסן סלומיאנסקי, הודיע כי הוא מתכוון להילחם בהון השחור שלדבריו, מתגלגלים בו מיליארדים רבים הנגרעים מהכנסות והם יכולים לסייע בסגירת הבור התקציבי בן 39 מיליארד השקלים בו המדינה מצויה.

קרא עוד:

[postim]

לדעתו, "יש להעמיק את הגבייה הרגילה של המסים, ולהילחם בשוק השחור. מסתובבים מאות מיליארדי שקלים. לצורך כך, יצטרכו להגביר את הצוותים של רשות המסים בעלות של 200-100 מיליון שקל. בתמורה לכך, נקבל הכנסות נוספות בהיקף של מיליארדים".

בהתייחסו להצעת תקציב המדינה ולחוק ההסדרים שיוגשו לכנסת עד 10 ביוני 2013 ' אמר סלומיאנסקי: "אני לא יודע כמה זמן הממשלה תשקיע ותקדיש לתקציב אבל אנו נעבור על כל שורה וכל מילה ומה שייצא מאיתנו יהיה שונה ממה שיכנס. ודאי שלא נהיה חותמת גומי".

יו"ר ועדת הכספים קרא גם לטפל בתכנוני המס האגרסיבים. "דבר שני שיש לטפל בו הם תחכמוני ותכנוני המס. לא ייתכן שחברה כמו טבע, שמרוויחה הון עתק וזה לכבוד לנו, אבל כשמגיע למיסוי משלמת אפס ומנצלת את כל האפשרויות – הכל לפי חוק. המדינה חייבת לחסום את זה".

לגבי העלאת שיעור התמלוגים למדינה מאוצרות טבע, אמר סלומיאנסקי: "ש לנו הרבה אוצרות טבע השייכים לעם ולציבור. במחיר של נזיד עדשים, אפשר לגבות סכומים מסויימים. כל אלה שיזכו – ירוויחו באופן סביר".

"נצטרך לצמצם את הגירעון בסך 39 מיליארד שקל במשך שנה וחצי. כולם יצטרכו לשלם את המחיר אבל אם נעשה את זה באופן מושכל, אז ישלמו בשנה וחצי אבל אחר כך יתחילו לצמוח. אני אשאף שלא כל העומס יירד על אותן שכבות", חתם סלומיאנסקי את דבריו.