שר הכלכלה, שהתרווח לא מזמן על כורסת עור הצבי בממשלת ישראל, מצא את התעסוקה האידיאלית עובר מובטלי ישראל: במקום ללמוד משפטים, הוא ממליץ להם לעבוד בבניין ומדווח כי "המשכורות שם לא רעות בכלל"

אוי, כמה אנחנו אוהבים את אלו שרק אתמול התווסף התואר 'שר' לפני שמם והם כבר הפכו מומחים בלתי מעורערים בכל תחומי משרדם, ולא רק. נפתלי בנט נכנס לתפקידו לפני שבועות בודדים אבל זה לא מפריע לו לדווח לעם על מסקנותיו ולבקש מהצעירים הלומדים מקצוע "תפסיקו ללמוד משפטים", ולהמליץ להם ללכת ולעבוד בבניין.

קרא עוד:

[postim]

נפתלי בנט ציין כי מפגישות שערך לאחרונה עם תעשיינים ויזמים עולה תמונה ברורה לפיה יש מחסור גדול בהנדסאים, מתכנתים, מהנדסים, עובדי בניין ועוד. "המשכורות שם, במקרים רבים, לא רעות בכלל", כתב. "עדיין יש עודף עצום של צעירים שבוחרים במקצוע עריכת הדין".

שר הכלכלה מתכוון לפעול בעניין והכריז כי בתוך 45 ימים יוקם אתר אינטרנט המפרט את מרבית המקצועות, רמת הביקוש שלהם, שכר ראשוני, שכר ממוצע ועוד. "זהו מידע קריטי עבור צעיר וצעירה השוקלים לאיזה כיוון לימודי ומקצועי לפנות", כתב.

הכרזתו של בנט לא נותרה זמן רב מידי ללא תגובה. יו"ר הסתדרות הבניין והעץ, יצחק מויאל, קורא לבנט להוביל רפורמה מקיפה בתחום ההכשרות בענף הבניין, הכוללת פתיחת בתי ספר מקצועיים להכשרת עובדי בניין ישראלים. "אנחנו צריכים למעלה מ-100 מיליון שקל בשנה שמספיקים להכשרת 2,000 עובדים", אמר. אבל לא נראה כי בנט יצליח להשיג תקציב ראוי לשם מימוש הכרזתו.

כמה קל להכריז, אבל במבחן הביצוע קשה לעמוד. לכן אנו ממליצים לבנט, רגע לפני שניטול לידינו את הפטיש והאיזמל על פי המלצתו: לפני שאתה יוצא בהכרזות, דבר בבקשה עם אלו המצויים בתחום ותבדוק אם אתה מסוגל לבצע את החזון שלך.