על פי הערכות תעביר משפחת ורטהימר 25% מסכום המכירה הכולל למס הכנסה. מדובר ב-1.8 מיליארד שקל שיכנסו במזומן לאוצר המדינה ואולי יחסכו את הצורך בקיצוצים נוספים בתקציב

באותו רגע מכונן בו השיקו וורן באפט וסטף ורטהיימר את כוסות הזכוכית שלהם זה לזה ושתו 'לחיים' – ועסקת רכישת ישקר נחתמה, היה שותף שלישי, בלתי נראה, שאף הוא הצטרף ללגימה והוא עתיד לקבל חלק נכבד ממחיר המכירה. מדינת ישראל היא המרוויחה הגדולה מהעסקה והיא עומדת לקבל לקופתה 1.8 מיליארד שקל במזומן.

קרא עוד:

[postim]

וורן באפט ישלם למשפחת ורטהיימר סך של שני מיליארד דולר במזומן עבור רכישת 20% מחברת ישקר ובכך ישלים את ההשתלטות עליה ומתוך הסכום, תפריש משפחת ורטהיימר 25% למס הכנסה – 1.8 מיליארד שקל.

לפני 7 שנים, כאשר מכרה משפחת ורטהיימר 80% מישקר לוורן באפט, היא קיבלה 4 מיליארד דולר במזומן ושילמה מס הכנסה של 25%, דהיינו כמיליארד דולר מס. אם גם הפעם תחוייב העסקה במס הכנסה של 25%, תשלשל משפחת ורטהיימר לקופת המדינה עוד כחצי מיליארד דולר, או כ-1.8 מיליארד שקל. 'כלכליסט' חישב ומצא כי הסכום זה שתשלם משפחת ורטהיימר לבדה, משתווה פחות או יותר לקיצוץ המתוכנן בקצבאות הילדים, לחצי אחוז במע"מ או להכנסות שהיו צפויות מהטלת מע"מ על פירות וירקות.

גם לאחר שתשלם מס הכנסה תהיה משפחת ורטהיימר אחת משתי המשפחות העשירות בישראל. על פי דרוג ה"פורבס" האחרון היתה משפחת ורטהיימר שווה 4.4 מיליארד דולר, והיא דורגה במקום השלישי בדרוג עשירי ישראל, אחרי עידן עופר (6.4 מיליארד דולר) ואיל עופר (6 מיליארד דולר). עתה, עם קבלת 2 מיליארד דולר במזומן מוורן באפט, יזנק שווייה של משפחת ורטהיימר לכ-6.4 מיליארד דולר.