ורטהיימר נשאר בארץ: יעשיר את קופת המדינה בכ- 2 מיליארד שקלים

עידן עופר החליט לעקור את מקום מגוריו ללונדון במטרה לחסוך תשלום מס | רגע אחר חתימת החוזה על מכירת יתרת חברת ישקר ולקראת תשלום מס בגובה 2 מיליארד שקל, מכריז איתן ורטהיימר: "אני נשאר בארץ"

אהבת הארץ, או אהבת הכסף? בשאלה מה גובר על מה, מצאנו בימים האחרונים תשובות שונות מאנשים שונים. עידן עופר, הישראלי העשיר בעולם, החליט לזנוח את המגורים בארץ ולהשתקע בלונדון, במטרה לחסוך תשלומי מס למדינה. ימים ספורים אחריו, מכריז איתן ורטהיימר, בהתייחסות מרומזת לעזיבתו של עופר, כי הוא יישאר בארץ וישלם את מלוא המס המוטל עליו.

קרא עוד:

[postim]

"אשלם בישראל את מלוא המס המגיע עבור המכירה. מה שהחוק קובע אני אשלם. אני חי בישראל, ותשלום המס הוא הדבר היפה ביותר שאני יכול לעשות", אמר אמש איתן ורטהיימר. "אין לי כוונה לנסוע ללונדון כדי להקטין את תשלום המס – אם אסע לשם זה יהיה רק בשביל כוס קפה. אבל אני לא מתעסק בנושא המס, אלא משאיר זא לעורכי הדין ולרואי החשבון".

כמה ישלם ורטהיימר לאוצר המדינה לאחר השלמת העסקה? לפי הערכות מדובר בסכום של כמעט 2 מיליארד שקל, לפי חישוב של 25% ממחיר העסקה. אבל ורטהיימר דווקא נשמע מרוצה: "העסקה מעידה שישראל היא מקום טוב להשקיע בו", אמר.

"זו ברכה לישקר ולבאפט", אמר ורטהיימר. "מה שהתחיל לפני 7 שנים, ממשיך עכשיו. בישקר עובדים מעל 11 אלף עובדים, ומקום העבודה שלהם אינו פחות יציב עכשיו".

"ישקר נשארת בישראל", הבטיח ורטהיימר. "את אותה שאלה שאלו אותנו לפני 7 שנים. כבר לפני 7 שנים אמרתי שהמפתח לעסקה טובה, הוא למנוע בעיות עתידיות, וזו הסיבה שמכרנו את החברה המשפחתית – על מנת למנוע מריבות משפחתיות עתידיות".

מי שהתקשר לאיתן ורטהיימר ובירך אותו לרגל השלמת העסקה, היה ראש הממשלה בנימין נתניהו: "באפט יודע במה הוא משקיע. יצרתם פה דבר אדיר, זאת תעודת כבוד לכם ולתעשייה הישראלית, ותודה גם בשם קופת המדינה", אמר ראש הממשלה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו