לא מחכים למחאה: סכסוך עבודה בבנק דיסקונט

חילוקי דעות בין העובדים להנהלה בקשר לשיעור עליית השכר, הוביל להכרזת סכסוך עבודה | היום ישבתו חלק מסניפי הבנק והעובדים יתאספו וידונו בהמשך צעדיהם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • שמיים סגורים: שערי דמעות לא ננעלו בליזענסק

  תוכן מקודם

 • "אני מתחנן, עזרו לי להחזיר לילדים אמא בריאה" אברך צעיר מתחנן על חיי אשתו.

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

המחאה החברתית החדשה בפתח, אבל יש מי שהקדימו ונקטו בעיצומים ובצעדי מחאה: עובדי בנק דיסקונט משביתים היום את רוב סניפי הבנק לאחר שהכריזו לפני שבועיים על סכסוך עבודה בבנק.

קרא עוד:

[postim]

הנהלת הבנק לא הצליחה להגיע להסכמות עם העובדים לגבי שיעור העלייה בשכרם. בעוד הבנק מציע עלייה שנתית של 3.25% העובדים טוענים כי ללא סיכומים ברורים – ישביתו את הסניפים והיום נעשה הצעד הראשון בדרך לכך.

הסניפים נסגרו החל מ-10:30 בבוקר ו-5,000 עובדי הבנק מתכנסים לאסיפה במרכז הקונגרסים בגני התערוכה בתל אביב. הסניפים ייפתחו מחדש אחר הצהריים.

ב-2012 ירד הרווח הנקי של הבנק ב-5%, מ-847 מיליון שקל בשנת 2011 ל-802 מיליון שקל. בין הגורמים לירידה: זינוק של 257% בתשלום המס על הרווחים, בשל החלטת ועדת טרכטנברג. ללא ההפרשה לירידת ערך השקעת הבנק במניות הבנק הבינלאומי היה הרווח בשנת 2012 מסתכם ב-875 מיליון שקל, עלייה של 3.3% לעומת 2011.

לפני שנים אחדות נערכה רפורמה בעמלות הבנקים, עמלות רבות אוחדו ואחרות הוזלו, אולם הבנקים מצאו דרכים לגבות מהלקוחות יותר ובפועל, שיעור הרווחיות שלהם כתוצאה מעמלות הלקוחות רק עלה.

הרפורמה הצליחה אולי לפשט את העמלות ולהקטין את מספרם ואולי אף להוזיל כמה מהם, אך העמלות הבסיסיות אותן משלם כל לקוח באופן שוטף, התייקרו ואף הכפילו את ערכן, וכך רשמו הבנקים עלייה נאה בשורת הרווח, תוצאה של גביית העמלות המופרזות.

לאחרונה נשמעה ביקרות על הבנקים לאחר שנערכו מחיקות חוב לטייקונים שהבנקים העניקו להם הלוואות בלא ערבויות מתאימות וכעת אינם מצליחים לגבות את חובם.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן