אמש (מוצ"ש) הפגינו מאות מול ביתו של יצחק תשובה, במחאה על ייצוא הגז מישראל וגריפת הון לטייקונים ממשאבי הטבע השייכים לכלל אזרחי המדינה | תשובה בתגובה: "היצוא יכניס כסף לקופת המדינה ולכולנו"

התשובה של יצחק תשובה למפגינים: "במיוחד בימים אלה חשוב מאוד לזכור כי יצוא הגז לבדו עתיד להכניס לקופת המדינה ולמשק הישראלי סכום של כ-100 מיליארד דולר במהלך 20 השנים הבאות", אמר הבוקר יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק, בכנס לקוחות עסקיים של בנק מזרחי טפחות.

קרא עוד:

[postim]

"על המדינה לעודד את העוסקים בחיפושי הגז בישראל, ולדאוג לכך שלענף ייכנסו חברות נוספות – מקומיות ובינלאומיות. ככול שירבו השחקנים, כך ירבו הקידוחים ומדינת ישראל תחזק את מעמדה כשחקן משמעותי בתחום. חשוב לזכור, כי הכנסות המס מענף הגז, ממסים ותמלוגים נקבעו על כ-60% – מה שאומר שהציבור הישראלי וקופת במדינה הם המרוויחים העיקריים מההצלחות בתחום הזה", אמר תשובה.

תשובה ציין שלתגליות הגז שכבר נתגלו ולאלו שעוד יתגלו בהמשך, יש משמעות אדירה לא רק מבחינה כלכלית. "הגז יהווה מנוף לפיתוח קשרים בילטראליים בין ישראל למדינות רבות באזור ולפיתוחם של פרויקטים כלכליים משותפים בין ישראל ושכנותיה, עובדה שתחזק משמעותית את כוחה הגיאופוליטי של ישראל".

יצחק תשובה אמר את הדברים כמענה למפגינים לאחר שמאות פעילים הפגינו מול ביתו בנתניה. המפגינים, שהתעמתו עם המשטרה, תבעו כי ייעשה שינוי בהמלצותיה של ועדת צמח, כך שיצוא הגז המתוכנן מישראל (50% מכלל כמות הגז שנמצאה) יופחת או יבוטל לחלוטין. המפגינים קראו אף לחרם צרכנים על תחנות התדלוק שבשליטת תשובה – תחנות של חברת דלק ישראל.

באותו כנס בו נשא תשובה את דבריו, אמר גם גדעון תדמור, יו"ר דלק קידוחים ומנכ"ל אבנר, כי הכסף מיצוא הגז יגיע גם לכיס של ריקי כהן מחדרה וייתן את האופק המתבקש במיוחד בשעה זו למשק הישראלי ולמדינה כולה. "דווקא עכשיו קיימת בפנינו הזדמנות היסטורית לחולל שינוי במשק הישראלי ולהשתמש בתגליות הגז כמנוע צמיחה למשק ולחברה הישראלית, באופן שישפיע על אורח החיים של כל אזרח ואזרח. אסור לעצור את המומנטום הזה", הדגיש תדמור.