סערה בקידוח גז

הגז זורם לארץ ללא תקלות, אך הסערה שנוצרה לאחר גילויו בחופי ארצנו ממשיכה להכות גלים | ועדות ששינסקי וצמח, קמו, דנו והגישו מסקנות | עכשיו קורא השר להגנת הסביבה, עמר פרץ: להעלות בשליש את כמות הגז השמורה לצורכי המדינה
 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

כמה גז להשאיר בארץ, וכמה לייצא החוצה? זו היא השאלה שעל פתרונה ישבו טובי המומחים והחליטו את מה שהחליטו, אבל עכשיו מנסה עמיר פרץ, השר להגנת הסביבה לשנות את ההחלטה והוא קורא להותיר בארץ כמות רבה יותר מזה שסוכם עליה, בכדי לדאוג לדורות הבאים ולאפשר להם לצרוך גז תוצרת כחול לבן.

קרא עוד:

[postim]

"הדרישה שלנו היא שיעלו את כמות הגז הטבעי המוקצית לאזרחי ישראל לפחות ל-600 BCM", כך אמר היום עמיר פרץ, לגבי מסקנות ועדת צמח בכנס בנושא משמעות גילוי הגז באוניברסיטת חיפה.

המסקנות הסופיות של ועדת צמח קבעו שייצוא הגז יוגבל למאגרים מוכחים בלבד, עד לרף של 500 מיליארד מ"ק (BCM) ותוך שריון מכסה של 450 מיליארד מ"ק לצרכי המשק ולתקופה של 25 שנה. כלומר, פרץ מבקש להגדיל את כמות הגז לצרכי פנים ב-33%.

פרץ אמר בנושא כי "ועדת צמח הציגה מסקנות שלא מקובלות עלינו כלל. ההחלטה על משך הזמן שבו ישראל תיהנה מהגז שברשותה קובעת באופן ישיר כמה גז יש להשאיר לצרכי המשק. ההחלטה אם להשאיר גז ל-20 שנה או יותר אינה החלטה כלכלית, אלא החלטה אידיאולוגית מדיניות וציבורית".

השר הסביר את עמדת המשרד להגנת הסביבה, שוועדת צמח לא לקחה בחשבון את השימוש בגז לתחבורה. "ענף זה הוא אחד הבעייתיי פרץ הוסיף "פתאום מספרים שהפכנו לנסיכות גז, אבל קצת צניעות לא תזיק". לדבריו, עתודות הגז של ישראל הן בסך הכל 0.3% מהכמות בעולם. לכן חובתנו לנהוג הרבה יותר בזהירות".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן