עליית המע"מ – כמה זה עולה לנו?

המע"מ יעלה בעוד עשרה ימים באחוז בודד | הניסיון מראה כי בעלי העסקים מנצלים את המצב ומעלים את המחירים באחוזים נכבדים | כיצד ניתן למנוע את התופעה?

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

משרד האוצר החליט להטיל על כולנו מס, והחל מראשית החודש הלועזי הקרוב, נשלם עבור המע"מ תוספת של אחוז אחד ובסך הכול 18% מע"מ. זה נשמע קצת אבל זה אחוז שלם שיגרע מכלל ההכנסות שלנו, בהנחה שאנו משתמשים בהם לצורך מחייה.

קרא עוד:

[postim]

אם זה היה אחוז בודד, אזי זה לא היה נורא, הבעיה מתחילה כשבעלי עסקים רבים משנים את המחירים בתואנה של 'עליית המע"מ' ואו אז המחירים קופצים באחוזים ניכרים, הרבה יותר מהאחוז הבודד אותו נשלם עבור עליית המע"מ.

לדוגמא: מוצר שמחירו הנקוב היום, בטרם עליית המע"מ, עומד על 4.99 שקל. עלייה של אחוז אחד במחירו תעמיד אותו על 5.04 שקל. נראה לכם שתמצאו את המוצר ההוא על המדף במחיר של חמשה שקלים וארבע אגורות? – לא נציע לכם לחפש, כי לא תמצאו את המחיר הזה. אז בכמה הוא ימכר? מה שיקרה זה אחד מן השניים, או שמחירו יעלה ל-5.09 במקרה הטוב ומכאן היד נטויה כלפי מעלה, או שבעל החנות יחליט לספוג את עליית המע"מ על המוצר הזה, ולקבל את ההפרש מעליית המחיר במוצר אחר בשיעור כפול או יותר משיעור עליית המע"מ.

במקרים של עסקאות גדולות, בהן המע"מ מתומחר בנפרד, לא תתעורר כל בעיה שכן מחשבים את מחיר המוצר ואז מוסיפים עליו את מחיר המע"מ. מי שיחגוג על גבי עליית המע"מ אלו המרכולים והחנויות המוכרות מוצרים רבים במחירים נמוכים, שם צפויים המחירים לעלות בשיעור גבוה משמעותית מעליית המע"מ.
אין כל דרך אמיתית להתמודד עם התופעה, ואנחנו, הצרכנים, נמשיך להצביע ברגליים, לערוך סקר שווקים ולתת את כספנו למי שיבקש הכי קצת וייתן הכי הרבה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell