חשש בקרב בעלי עסקים קטנים מצעדי הממשלה

91% מבין בעלי העסקים הקטנים והבינוניים חוששים מצעדי הממשלה והם סבורים כי יחוו פגיעה בהכנסותיהם – וזה אחרי שלפיד מבקש להיטיב על מעמד הביניים | ורק בעלי העסקים הגדולים חוגגים. אלו, כנראה, אינם חוששים מפני פגיעה

רוב מוחץ מבין בעלי העסקים הקטנים והבינוניים סבור כי תקציב המדינה המתגבש יפגע בעסקיהם, כך עולה מסקר שנערך על ידי חברת פנינסולה המעניקה אשראי לעסקים, בקרב מאתיים בעלי עסקים.

קרא עוד:

[postim]

הנתונים שנחשפו בכלכליסט מעלים כי 91% מהעסקים הקטנים והבינוניים סבורים, כי צעדי הקיצוץ בתקציב והגברת המיסוי של ממשלת ישראל יפגעו בעסקים שלהם. תוצאות הסקר מראות כי העסקים הקטנים והבינוניים אינם סבורים שהממשלה עושה מספיק לקידום העסקים ואינם מרוצים מהמערכת הבנקאית. מדובר בסקר רבעוני שערכה החודש בקרב יותר ממאתיים בעלי עסקים קטנים ובינוניים בתחומים שונים המנהלים מחזורים שבין 5 ל-100 מיליון שקל מכירות בשנה ומעסיקים בין 10 ל-500 עובדים.

על פי תוצאות הסקר 93% סבורים כי ממשלת ישראל אינה עושה מספיק לקידום עסקים קטנים ובינוניים. עוד עולה מהסקר כי רוב בעלי העסקים הקטנים ובינוניים אינם מרוצים מהמערכת הבנקאית בישראל בכל הקשור לקבלת האשראי. 84% מבעלי העסקים סבורים כי הבנקים צפויים להמשיך ולהקשיח את תנאי קבלת האשראי בשנה הקרובה ולעומתם רק 7% סברו כי הבנקים אינם צפויים להקשיח קבלת תנאי קבלת אשראי לעסקיהם. 35% מבעלי העסקים ציינו שבכוונתם להשתמש בשרותי אשראי חוץ בנקאיים לצורך גיוון מקורות האשראי. נתון חשוב נוסף שעולה מהסקר הוא כי 79% מבעלי העסקים תומכים בהקמת בנקים קטנים בישראל ו-77% מאמינים כי הקמתם של בנקים אלו תגביר את התחרותיות בתחום האשראי לעסקים.

מיכה אבני, מנכ"ל פנינסולה התייחס לתוצאות הסקר ואמר: "בעלי העסקים אינם מרוצים מהמהלכים של הממשלה לקדם עסקים קטנים ובינוניים. על פי הסקרים שלנו שנערכים מידי רבעון מדובר ברבעון שלישי ברציפות בו מעל 90% מהעסקים הקטנים והבינוניים מביעים אי-אמון בצעדי ממשלת ישראל בכל הקשור לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים בישראל המהווים 97.5% מהעסקים בישראל".

עוד הוסיף וציין כי מחלקת המחקר של פנינסולה חזתה שבשנת 2013 בדומה לשנת 2012 תהיה הקשחה של תנאי האשראי במערכת הבנקאית: "אנו צופים שהשנה לא יהיה שינוי במגמה. תהליך קבלת אשראי בנקאי יישאר ארוך, מסורבל והריבית ללקוח הסופי תמשיך לעלות. אנחנו מעריכים שלחברות רבות יהיה קשה להתנהל ולכן האפשרות של קבלת אשראי מגופים חוץ בנקאיים חשובה מתמיד עבור העסקים הקטנים והבינוניים".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *