חברת נובל אנרג'י המפעילה את הקידוח מערבית לחופי חיפה הודיעה היום על סיכוי סביר למציאת כמות גז מסחרית נוספת | הנתונים הסופיים יתקבלו בעוד חודשיים אז יתברר אם הפקת הגז כדאית

בימים האחרונים נשמעו דיבורים אודות כמות הגז שעל ישראל לייצא לעומת הגז שעליה לשמור לעצמה, למען הדורות הבאים ולשימוש אזרחי הארץ, אולם יתכן שבקרוב כל הדיבורים יהיו מיותרים, לאחר שכמות מסחרית נוספת של גז תמצא בחופי הארץ.

קרא עוד:

[postim]‏

הבוקר הודיעה נובל אנרג'י המפעילה את קידוח "כריש", כי באתר ישנו גז טבעי בהיקף של 1.8 טריליון רגל מעוקב (TCF). בשוק ההון ציפו לתגלית בגודל של כ-2 טריליון רגל מעוקב.
עוד הוסיפה נובל כי להערכתה, בכל האגן המזרחי בים התיכון יש רזרבות גז מוכחות של כ-38 טריליון רגל מעוקב.

באמצע החודש הודיעה קבוצת דלק על "סימני גז משמעותיים" ב"כריש" לאחר שהקידוח הגיע לעומק סופי של כ-4,790 מטרים מפני הים (כולל עומק מים). מדובר בתגלית הגז החמישית של דלק ונובל באזור.

נובל אנרג'י מחזיקה ב-47.059% מהזכויות בקידוח, ואילו דלק קידוחים ואבנר מחזיקות ב-26.4705% כל אחת.

קידוח "כריש 1" החל במרץ ועלותו כ-90 מיליון דולר. לפי דוח המשאבים הפרוספקטיביים שפורסם בדצמבר האחרון, היה סיכוי של 77% למציאת גז בקידוח. קידוח "כריש 1" ממוקם כ-75 קילומטר צפון מערבית לחיפה כאשר שכבות המטרה בקידוח הן חולות "תמר".

ההודעה לבורסה היום הייתה מחויבת המציאות על פי נהלי הבורסה לניירות ערך, אולם כאמור, רק בעוד חודשיים ימים יתבררו הנתונים הסופיים ויוחלט אם להכריז על המאגר כ'תגלית' או שמא שאיבת הגז מהמאגר תתברר כלא כלכלית.