בעקבות המחאה ייצאו הגז יצטמצם ל-43% בלבד

שר האנרגיה והמים, סילבן שלום, מצמצם את כמות ייצוא הגז הטבעי למדינות זרות ל-40% בלבד | השר להגנת הסביבה עמיר פרץ: "ההצעה לא עונה על הצרכים של ישראל"

הקרב על ייצוא הגז הטבעי: שר האנרגיה והמים, סילבן שלום, צפוי לצמצם את כמות ייצוא הגז הטבעי למדינות זרות מ-53% כיום – ל-40% בלבד. השר פרץ: "ההצעה לא עונה על הצרכים של ישראל"

קרא עוד:

[postim]‬‏

שינויים אילו בכדי להגביל עוד יותר את אפשרויות ייצוא האנרגיה מישראל למדינות בחו"ל. יצוין, כי ועדת צמח (הוועדה הבין-משרדית לבחינת מדיניות הממשלה בנושא משק הגז הטבעי בישראל) הסכימה על שיעור ייצוא של 53% תחת הגבלות מסוימות.

השר להגנת הסביבה עמיר פרץ מסר כי "יצוא של 40% מהגז הטבעי הינה הצעה שהוצגה בפנינו, אך עמדתנו שהצעה זו אינה עונה על הצריכים האמתיים של אזרחי ישראל. היקפי הגז הטבעי אשר נשארים במסגרת ההצעה למשק הישראלי הינם קטנים מדי ולא מספיקים".

החלטתו הצפויה של השר שלום באה ברקע המחאות החברתיות. בסוף השבוע שעבר הפגינו מאות מול ביתו של בעל השליטה בחברת דלק, איש העסקים יצחק תשובה, נגד ייצוא הגז. ואף חסמו את כביש החוף "באנו כאן כדי לזעוק מול ביתו של תשובה, שלא ייתכן שהוא ירוויח כל כך הרבה כסף על חשבונם של האזרחים", אמר יגאל רמב"ם, שצעד בראש המפגינים. "הוא שלח לוביסטים בעשרות אלפי שקלים כדי שיוודאו שהוא מרוויח את המקסימום.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *