זכייה בהגרלה בסכומים משמעותיים חייבת במס בשיעור של 25% | במסגרת התקציב המתגבש מבקש האוצר להעלות את שיעור המס ולהעמידו על 30% | כמו כן יוריד את הרף התחתון שממנו מתחילה חובת המס על זכייה בהגרלה

אמש, סמוך לשעה 23:00, נולד מיליונר חדש בארץ. אזרח שרכש כרטיס לוטו ומילא את הספרות הנכונות, זכה בסכום של 11 מיליון שקלים. רוצו לבדוק את טפסי הלוטו שלכם, אולי אתם המאושרים, אבל רגע, 11 מיליון? זה ממש לא כך. יש עוד מישהו ששותף בזכייה. אותו אחד לא השתתף בעלות הכרטיס, וגם לא סייע בניחוש הספרות הזוכות, אבל בכל זאת, הוא שותף לרווחים בלבד: קוראים לו 'אוצר המדינה'.

קרא עוד:

[postim]

כל זכייה בהגרלה בסכום שמעל 60,000 שקל חייבת במס בשיעור של 25%, כן, רבע מסכום הזכייה עובר ישירות לאוצר המדינה, אבל זה כנראה לא מספיק. בחוק ההסדרים החדש מבקשת המדינה להעלות את שיעור המס ולהוריד את הרף שממנו ואילך קיימת חבות מס. על פי ההצעה כל זכייה בהגרלה בסכום העולה על 50,000 שקל תמוסה בשיעור של 30%. מדובר במיליונים רבים שיזרמו מידי שנה לאוצר המדינה, תוצאה של הפרש בין המס הישן לזה המוצע בחוק.

רק בשבוע האחרון קיבלה המדינה סך של 7 מיליון שקל לאחר שזוכה יחיד גרף את הפרס הראשון בלוטו, שעמד על 28 מיליון שקל. אתמול בלילה, לאחר ההגרלה שנערכה, יתכן שזה שזכה בה טרם יודע על זכייתו, אך המדינה כבר בטוחה בחלקה: כמעט 3 מיליון שקל.

מי שצפוי להתנגד להעלאת המס, אלו הם מנהלי חברות ההימורים וההגרלות. הללו יטענו כי המס החדש ירתיע אנשים מלהמר על כספם, כשהם יודעים כי המדינה מעמיקה את חלקה בסכומי ההימורים.

מה שבטוח הוא, כי המדינה צוחקת כל הדרך אל הבנק, אנחנו, לפעמים דווקא בוכים.