לקראת הרפורמה: וועדת הכלכלה תסייר בנמל אשדוד

נמלי ישראל עומדים בימים אלו בעין הסערה לאחר שהציבור מטיח בלפיד ביקורת קטלנית על הימנעותו מקיצוצים ועריכת רפורמה בנמלים | לפיד הבטיח 'לטפל גם בהם' וכעת יוצאים חברי הכנסת, חברי וועדת הכלכלה, לסיור בנמל

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ פרופ' אבישי ברוורמן, תצא ביום חמישי הקרוב לסיור בנמל אשדוד. במסגרת הסיור תקבל הוועדה סקירה על פעילות חברת נמל אשדוד מיו"ר הנמל, רו"ח גדעון סיטרמן, והמנכ"ל שוקי סגיס. כמו כן יבקרו חברי הוועדה במרכז המבקרים ויערכו סיור רכוב בנמל, במהלכו יעמדו על תפעול הנמל, טעינה ופריקה של האניות בנמל, עבודת הצוותים.

קרא עוד:

[postim]

נמל אשדוד הינו נמל המתפתח במהירות ובכמה מהפרמטרים עקף את נמל חיפה, הוותיק ממנו ומיצב את עצמו בשורה ראשונה עם נמלי הים הגדולים באירופה ובעולם המערבי. עם זאת, מפעם לפעם מתפרסמים דיווחים על רמות השכר הגבוהות הנהוגות בו ועל חיי המותרות של בכיריו, על חשבון משלם המסים.

הנמל גם נודע כמקום עבודה סגור וכל עובדיו מתקבלים לאחר שקיימת היכרות מוקדמת ביניהם לבין עובדי הנמל האחרים. מכרזים אומנם מתקיימים אולם בסופו של מכרז המועמד הידוע מראש, הוא זה שמקבל את התפקיד.
הנמל מתגאה בכך שהוא 'משפחה אחת גדולה' במובן החיובי שבדבר ומסמל את אחוות העובדים ואת האווירה המשפחתית השוררת בו, אך בדיקות שבוצעו בעבר העלו כי המשפחתיות היא עובדה החורגת מהמובן המטאפורי של הביטוי שכן בין עובדי הנמל שוררים קשרים משפחתיים ענפים ורבים מבין העובדים בו הינם קרובי משפחה של העובדים הוותיקים יותר.

שר האוצר החליט לפסוח על הנמלים, במסגרת הקיצוץ שהוא מבקש לבצע בתקציב המדינה. הוא הודיע כי בהמשך יגיע גם לשם, וכי הוא מעדיף לבצע שינויים בהידברות ולא לגרום לשביתות המסבות נזק רב לכלכלת המדינה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן