'תהיו כחלונים' אמר נתניהו לשריו בממשלה הקודמת והתכוון לרפורמה המקיפה שערך שר התקשורת משה כחלון, בענף התקשורת | לקראת הבחירות האחרונות החליט כחלון לפרוש מהפוליטיקה ונתניהו הבטיח למנותו ליו"ר ממ"י, אך היום התברר: ההסכם הקואליציוני אינו מאפשר את המינוי

פתרון משבר הדיור מתרחק והולך: משה כחלון, שר התקשורת לשעבר ורפורמיסט עם קבלות, לא ימונה לתפקיד הבכיר של יו"ר מינהל מקרקעי ישראל, לאחר שהתברר כי ההסכם הקואליציוני שנחתם עם המפלגות השותפות בממשלה אינו מאפשר לנתניהו למנות אותו, משום שהמינוי שייך למשרד השיכון שבו יושב שר מטעם מפלגת הבית היהודי, אורי אריאל.

קרא עוד:

[postim]

"תוצאות הבחירות לא מאפשרות לממש את כל התוכניות שהיו לנו. גם היום אני מאמין שרק הכפפה של רשות מקרקעי ישראל למשרד ראש הממשלה, יחד עם מינויו של משה כחלון לתפקיד, היה יכול להפחית משמעותית את מחירי הדירות לטובת כלל אזרחי ישראל״, אמר היום נתניהו לאחר שנפגש עם כחלון והודיע לו כי אינו יכול לעמוד בהבטחתו ולהפר את ההסכם הקואליציוני עליו חתם עם שותפיו לדרך.

הידיעה על כך שהמינוי הוא בלתי אפשרי הביאה רבים להבין כי פתרון למצוקת הדיור מתרחק והולך. רבים תלו תקוות במשה כחלון שהוכיח רמת ביצוע מרשימה ברפורמה שערך בענף התקשורת. הענף שנשלט בעבר על ידי כמה שחקנים בודדים שגרפו לכיסם הון רב מכיסי האזרחים, צרכני התקשורת, עבר טלטלה עזה, שעה שמשה כחלון הכניס מתחרים חדשים ונתן להם זיכיונות. המחירים ירדו פלאים והשירות לצרכנים עלה בהתאם.

לפני הבחירות האחרונות, ניסה נתניהו לרכב על גלי האהדה להם זכה כחלון ולאחר שסרב להתמודד על משרת שר הודיע כי ימנה אותו ליו"ר מינהל מקרקעי ישראל, אבל היום התברר כי התקווה היחידה נגוזה. וועדת השרים לענייני דיור אישרה אומנם אמש שלל סעיפים שתכליתם להוריד את מחירי הדיור אבל ספק אם הם יצלחו את שלב הביצוע וישפיעו על מחירי השוק.