אורי אריאל אמר את הדברים לאחר שראש הממשלה נתניהו, הודיע למשה כחלון כי אינו יכול לעמוד בדבריו ולהעמידו בראשות המינהל: "אי אפשר לצפות משר השיכון לפעול לשיווק דירות, אם אין בידיו את האמצעים המתאימים"

אחת התקוות לפתרון משבר הדיור, הייתה מינויו העתידי של משה כחלון למשרת יו"ר מינהל מקרקעי ישראל. כחלון שנודע כרפורמיסט בעת היותו כשר התקשורת בממשלה הקודמת והודיע על כוונתו שלא להתמודד על תפקיד בממשלה הנוכחית, קיבל הבטחה מנתניהו, ערב הבחירות, שיתמנה לאחריהן ליו"ר מינהל מקרקעי ישראל שיועבר מסמכות משרד השיכון לסמכות משרד ראש הממשלה.

קרא עוד:

[postim]

אך מיד לאחר הבחירות התחוור לנתניהו כי הוא אינו מסוגל לעמוד בהבטחתו, לאחר שההסכם הקואליציוני שחתם מול מפלגת הבית היהודי, מבטיח כי בראש משרד השיכון יעמוד חבר כנסת מטעם המפלגה וסמכויותיו של המשרד לא יקוצצו. אי לכך, זימן נתניהו השבוע את כחלון למשרדו והודיע לו כי בל יצפה לקבל על עצמו את התפקיד שהועד לו.

היום, בכנס להתחדשות הדר הכרמל בחיפה, התייחס שר השיכון, אורי אריאל, להודעת ראש הממשלה בעניין אי מינויו של משה כחלון ליו"ר מועצת מקרקעי ישראל ואמר כי "רשות מקרקעי ישראל נשארת במשרד הבינוי והשיכון. צריך לומר בצורה ברורה – אין מצב שיקרה משהו אחר. אי אפשר לצפות משר השיכון לפעול לשיווק דירות, אם אין בידיו את האמצעים המתאימים".

לא ברור מדוע חושב אריאל כי כחלון אינו נמנה על ה"אמצעים המתאימים" שיסייעו לפתרון משבר הדיור, לאחר שכחלון הוכיח את יכולותיו בהורדה חדה של מחירי התקשורת לצרכן הישראלי, ומסתבר יותר כי מדובר בעניין עקרוני של האצלת סמכויות, וחששו של אריאל מפני העברת סמכויות המינהל למשרד ראש הממשלה.

כך או כך, מאז היכנסו לתפקידו מרבה אריאל להצהיר על כך שתוך שנה או שנתיים יוזלו מחירי הדירות, וועדת השרים לענייני דיור אף אישרה שורה של המלצות שיסייעו לפתרון המשבר, אך אין חולק על העובדה כי המיומנות שצבר כחלון במשרד התקשורת, הייתה מסייעת בידו, אילו רק היה מתמנה לתפקיד שהובטח לו, והפתרון היה מגיע מהר יותר.