Share on whatsapp

חברת 'מי עדן' נמכרה לפי שווי של 240 מיליון יורו

שוויה הבורסאי של החברה צנח בשנים האחרונות בחדות, והיום הודיעה 'מי עדן' על מכירת כל פעילותה בארץ ובחו"ל במחיר המשקף לחברה שווי של כ-1.2 מיליארד שקל. החברה תמשיך בפעילותה ולא תפטר עובדים
 • "אדם אציל נפש" התגובות על פטירתו של פרוש

  תוכן מקודם

 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

'מי עדן' המותג המזוהה אולי יותר מכל עם מים טבעיים הנובעים ממעיינות והנארזים בבקבוקים ובכדים בדרכם למשלוח, נמכרה היום לקרן רואן במחיר של 70 מיליון יורו, לפי שווי חברה של 240 מיליון יורו בניכוי חובותיה לבנקים ולאחרים.

קרא עוד:

[postim]

החברה עוסקת בהפקה,ייצור ושיווק מים מינרליים בכדים ובקבוקים, בפיתוח וייצור מדיח כלים משרדי ובשיווק מכונות קפה ושתייה חמה, והיא מורכבת מכמה חברות בנות המפעילות את החברה במדינות מזרח ומערב אירופה וגם בישראל ובסך הכול ב-15 מדינות ברחבי העולם.

בחלק מהמדינות, כמו בישראל, חולשת החברה על נתח שוק ענק והיא ממוצבת כחברה המובילה בתחומה או השנייה בתחום. בשנים האחרונות גברה המודעות לשתיית מים טבעיים ועל כן הייתה לחברה עדנה אך לאחרונה היא ניצבה בפני תחרות עזה של יצרנים מקומיים בכל מדינה בה היא פועלת וכמו כן, המגמה המתחזקת של שתיית מי ברז כתחליף למים בבקבוקים הפוגעים בסביבה ודורשים ייצור של חומרים שאינם מתכלים – אלו הביאו לקושי בפעילות החברה.

למרות הקשיים המשיכה החברה לרשום רווחים ואף עלייה קלה בשורת הרווח בשנה האחרונה, תוך שהיא מחפשת אחר רוכש שיקנה את כל פעילותה.

היום הודיעה החברה על הסכם שנחתם בינה לבין קרן רואן ובמסגרת הסכם הרכישה סוכם כי 2,300 עובדי החברה בעולם ו-700 העובדים בישראל ישמרו על מקום עבודתם לאחר השלמת העסקה.

רענן זילברמן, אשר ימשיך להוביל את צוות ההנהלה אמר כי "אנחנו רואים ברכישה הזדמנות נהדרת להאיץ את התרחבותה של החברה. החברה בוחנת גם את האפשרות להיכנס לשווקים בינלאומיים נוספים, ובמיוחד למזרח אירופה, בה הדרישה למים מינרלים גוברת. אנו שמחים לשתף פעולה עם קרן רואן בישום החזון המשותף ומאמינים כי לניסיונה של רואן ביצירת ערך לפעילויות נרכשות, תהייה תרומה משמעותית להמשך התפתחותה של החברה".

כתבות קשורות

"ההונאה היקרה בהיסטוריה": זה הסכום שהממשלה המנופחת עולה לאזרחים
תעשיית התיירות שנפגעה בקורונה - תפוצה ב-60 מיליון ש"ח
אילון מאסק נאם: מתלונן על טסלה ומקפיץ את מטבעות הקריפטו
ג'ף בזוס חזר מהחלל וכבר מכר כרטיסים ב-100 מיליון דולר
החקלאים נגד התכנית של ליברמן: "גזר דין מוות למפעל הציוני החקלאי"
התכנית של משרדי האוצר והחקלאות להוזלת מחירי הפירות והירקות
שותים שתייה מתוקה? הממשלה תטיל עליכם מס גבוה חדש
ממציא דוג'קוין מזהיר: מטבעות הקריפטו בנויים כדי להעשיר את העשירים
"אין סיכוי לעצור את עליות מחירי הדיור על ידי עצירת הביקוש לדירות"
ג'ף בזוס ימריא היום לחלל: "אין לי תחרות עם ריצ'רד ברנסון" • צפו
אילון מאסק החליף תמונת פרופיל ובגלל השתקפות הקפיץ את הקריפטו
משתמשים בכוסות וצלחות חד פעמיים? הממשלה תטיל עליכם מס חדש

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן