1800 עובדים בקרית גת בסכנת פיטורים

חברת יצור השבבים - מיקרון בקרית גת בסכנת סגירה | חברת אינטל, בעלת השטח עליו ממוקם המפעל מעוניינת להשיב לרשותה את השטח | החדשות הטובות: מתנהל מו"מ עם רוכש פוטנציאלי למכירת המפעל

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ פרופ' אבישי ברוורמן, דנה היום בחשש לסגירת מפעל השבבים מיקרון בקרית גת, ופיטורי 1,800 עובדיו. החשש לסגירת המפעל עלה לאחר שחברת אינטל, שהייתה בעלת מיקרון בעבר והשטח עליו הוא יושב שייך לה, הודיעה כי היא מעוניינת להחזיר לידה את השטח. היו"ר פרופ' ברוורמן אמר כי לאחר שהוחלט על קיום הדיון הוא התבשר על מגעים לרכישת המפעל, עם גורמים שעשויים להביא לפתרון ראוי.

קרא עוד:

[postim]

ח"כ רוברט אילטוב, שיזם את הדיון, אמר כי אין כוונה לפגוע במשא ומתן, אך חשוב לציין כי המפעל הוקם בתקופה שאינטל הגיעה לארץ וקיבלה מענקים. הוא הוסיף כי אמנם אינטל מילאה את חובותיה בעניין הזה, אולם לוועדה ולחברי הכנסת יש אינטרס לתמוך בייצור בישראל, בהעסקת עובדים ובייחוד לתמוך בפריפריה.

מנכ"ל מיקרון, יונתן ותד, אישר כי התחיל משא ומתן ואמר כי הוא "מתקדם לכיוון חיובי, להבטיח את עתיד המפעל". לדבריו, המשא ומתן נמצא כעת בשלב רגיש וחסוי ולכן הוא אינו יכול להוסיף פרטים. הוא הוסיף כי ישמע לעדכן את הוועדה אם יתבקש, וציין כי "חברת האם מחויבת לעובדים ומבינה את המשמעות של מקומות העבודה בדרום, יש להם רקורד טוב מאוד במציאת קונים ודאגה לעובדים".

נציגת הסתדרות העובדים הלאומית, יוליה מלינובסקי, אמרה כי חשוב לוודא כי זכויות העובדים יישמרו. "שמענו שבחוזים האישיים של העובדים יש סעיפים שלא מאפשרים להם להתארגן, לכן יש להקפיד לשמור על זכויותיהם, ובעיקר לשמור על הוותק שלהם במידה והמפעל יימכר", אמרה.

היו"ר פרופ' ברוורמן אמר בסיכום הדיון כי הוועדה מייחסת חשיבות רבה לפעילות המפעל בנגב, המשך העסקת העובדים בדרום והשמירה על זכויותיהם. הוא הוסיף כי הוועדה מבקשת לקבל דיווח על התקדמות המגעים וכי הוא מקווה שהנושא ייפתר בקרוב.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן