ראשי רשויות קוראים לבטל את התייקרות המים הצפויה בחודש הבא ב- 1.5%

הרב דן כהן, ראש מועצת רכסים:" עליית מחירי המים משתקת את התושבים שרובם ממעמד הביניים - צריך לדאוג שהעשירים ישלמו יותר והעניים ישלמו פחות"

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • "אני מתחנן, עזרו לי להחזיר לילדים אמא בריאה" אברך צעיר מתחנן על חיי אשתו.

  תוכן מקודם

 • "מה יותר שורף מכימותרפיה?" אב חולה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

מחירי המים צפויים להתייקר ב- 1.5% מהחודש הבא. מדובר בהתייקרות אוטומטית המתרחשת בחודשים ינואר ויולי, שבהם מחיר המים מתעדכן לפי מדד המחירים לצרכן ותעריף חשמל.

קרא עוד:

[postim]‬‏

הצבעה הסופית של מועצת רשות המים על עדכון התעריף תיערך בעוד שבועיים לאחר קבלת הערות הציבור. עם עליית המע"מ ל- 18%, ההתייקרות תעלה את מחיר המים בתעריף הנמוך- עד צריכה של 3.5 מ"ק לנפש- מ 9.1 ל- 9.32 שקלים. התעריף הגבוה של צריכה מעלה 3.5 מ"ק לנפש יעלה מ- 14.65 ל- 14.99 שקל. כך בשלש שנים וחצי האחרונות ישלים מחיר המים עלייה של 15% בתעריף הנמוך ו- 25.5% בתעריף הגבוה.

התייקרות מחירי המים מספר פעמים בחודשים האחרונים אלו מעוררת את כעסם של ראשי הרשויות, שטוענים כי ההתייקרות 'משתקת את התושבים' ודורשים את ביטול הגזירה. ראשי רשויות רבים מחו על עליית מחירי המים הצפויים. בהם, יונה יהב ראש עיריית חיפה, הרב דן כהן, ראש מועצת רכסים, אילן שוחט ראש עיריית צפת.

"אנחנו מקווים" אומר הרב דן כהן, ראש מועצת רכסים, "שגם הפעם הממשלה תבטל את הגזירות שהוטלו על ידי האוצר, כמו בסיפור העלאת מחירי הדלק או ביטול המע"מ". יונה יהב ראש עיריית חיפה הגיב גם בחריפות על ההחלטה להתייקרות המים: "רשות המים שופכת מים צוננים על תנור המחאה ושוכחת את הצורך הבסיסי של האנשים".

ברשות המים טוענים מאידך, כי התעריף היה אמור לעלות בשבעה אחוזים, אבל ההתייעלות במשק המים אפשרה לעלות את המחיר בשיעור נמוך יותר. על פי רשות המים, ייקור המים נובע מהעלויות במחירי החשמל בשנה האחרונה, ועלויות שעדיין צפויות להתבצע יחד עם כמות המים המותפלים שהמדינה צריכה לרכוש בשנה הקרובה. בתאגידי המים מצדם מאשימים את חברת 'מקורות' ואומרים כי הייקור נובע מהעלויות שגובה 'מקורות' מהמדינה עבור הפקת המים.
הרב דן כהן, ראש מועצת רכסים קורא לבטל את גזירת עליית מחירי המים:" עליית מחירי המים משתקת את התושבים שרובם ממעמד הביניים ומשתכרים קצת יותר משכר מינימום. צריך לדאוג שהעשירים ישלמו יותר והעניים ישלמו פחות".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן