2013: לאזרחים מקצצים? לח"כים מוסיפים 11% בתקציב הכנסת

האוצר מקצץ לנו מכל כיוון? בכנסת התקציב דווקא עולה | גידול של 11% בתקציב הכנסת בשנת 2013 | ויש גם קיצוצים: פחות מלונות בירושלים

אם אתה אזרח במדינת ישראל, מן הסתם תזכה לקיצוצים נרחבים בכל תחום אפשרי. המע"מ שתשלם יהיה גבוה יותר, מחיר הירקות שתקנה יהיה גבוה יותר, הנחות ותקציבים כבר לא יהיו מנת חלקכם. אולי זה הזמן ללכת לעבוד במשכן הכנסת. שם לפחות מקבלים הרבה יותר עוגיות ושתיה קלה.

קרא עוד:

[postim]

כפי שמביא הבוקר 'כלכליסט', תקציב הכנסת יגדל ב- 11% לכבוד שנת 2013. הוא אושר בווועדה המשותפת של וועדת הכספים ויעמוד על 604 מיליון שקלים.

בראש סדרי העדיפויות יעמוד מחשוב הכנסת – גידול של כ-10.5 מיליון שקל בשל שדרוג התוכנה שמשמשת את חברי הכנסת ועוזריהם.

במקום השני קיימות הפרשות הפנסיה לח"כים פורשים, בסך 7.5 מיליון שקל. 59% מהתקציב הוא שכר וגמלאות לחברי כנסת ועובדי המשכן.

תקציב הביטחון של הכנסת עלה מ-55.5 מיליון שקל ל-61 מיליון שקל. שירותי משרד ליו"ר לשעבר, עלה מ-250 אלף שקל ל-1.25 מיליון שקל. תקציב ערוץ הכנסת יעלה ב-2.4 מיליון שקל השנה ויעמוד על 28 מיליון שקל. במהלך הוועדה דנו הח"כים בסוגיית התאגדות העוזרים הפרלמנטרים, כיצד ניתן להכיר בהם כעובדי המשכן. תקציב העזרים הפרלמנטרים עומד על 32 מיליון שקל. הכיבוד המוגש בוועדות עלה מ-730 אלף שקל ל-850 אלף שקל. הח"כים שוקלים אפשרות של הוספת חוקרים חיצוניים לממ"מ (מרכז המחקר והמידע של הכנסת) בגלל עומס.

חושבים שהדבר מעורר תסכול בקרב האזרחים? רגע, גם במשכן הכנסת יש קיצוצים. היכן הם מתבטאים? תקציב המלונות בירושלים למשל, לחברי הכנסת, ירד מ-2.5 מיליון שקל ל-1.5 מיליון שקל. תקציב מרכז המחקר והמידע של הכנסת (ממ"מ) ירד מ-800 אלף שקל ל-600 אלף שקל.

הארנונה של הכנסת מהווה כ- 3% מהתקציב ועומדת על 17 מיליון שקל. עניין שמטרדים את הח"כים, הוא סך ההתחייבויות למוזיאון הכנסת, העומדות על 50 מיליון שקל ואמורות להגיע מתוך תקציב הכנסת. בשנה הקודמת הוקצו 2 מיליון שקל למוזיאון הכנסת בבית פורמין – משכן הכנסת הישן. השנה הוקצו רק 500 אלף שקל שכן הכנסת והיזם שאחראי על הפעלת המוזיאון, נתקלו באי הסכמות שעומדות עתה תלויות בבית המשפט.

 

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *