16 אנשים נעצרו במתחם הבורסה אחרי חקירה שנמשכה שנה תמימה, במסגרתה נאספו ראיות חמורות נגד החשודים • אין כסף קל

כוח המשימה למלביני הון מקצועיים בלהב 433, המפלג לחקירות כלכליות ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) – להב 433 בשיתוף יחידת יהלו"ם וחוקרי מע"מ ירושלים ברשות המסים ופרקליטות מיסוי וכלכלה, מנהלים חקירה בעניין בנק מחתרתי לא מדווח אשר פעל במתחם הבורסה ליהלומים בר"ג.

החקירה הגלויה החלה הבוקר (א'), לאחר חקירה ופעילות שארכה למעלה משנה, במסגרתה נאספו ראיות רבות הקושרות את החשודים לביצוע שורה של עבירות פליליות חמורות ובכלל זה עבירות הלבנת הון,  עבירות לפי חוק הבנקאות, עבירות מס ועבירות נוספות.

מחומר הראיות שנאסף עולה כי החשודים עסקו באופן שיטתי בהלבנת כסף בסכומים נכבדים וללא דיווח, תוך פעילות עם גורמים שונים בארץ ובחו"ל. כמו כן החשודים עסקו גם בהמרת מט"ח ומתן הלוואות שלא כדין. כתוצאה מפעולתם, גרפו החשודים רווחים כספיים ניכרים ממעשיהם.

על פי החשד, החשודים עשו שימוש במשרדיהם בבורסה ובמקומות נוספים, להפעלה במשך שנים של בנק בלתי מדווח, בו מתנהלת פעילות פיננסית- בנקאית: הלוואות, העברת כספים לחו"ל, ניכיון צ'קים והמרות מט"ח, בהיקפים של מיליארד שקל. מהחקירה עלה חשד כי הפעילות הפיננסית האסורה, הוסוותה כפעילות לגיטימית של מסחר ביהלומים.

בשעות הבוקר, הגיעו חוקרי יאח"ה-להב 433 וחוקרי רשות המסים למשרדי הבנק המחתרתי שבמתחם הבורסה, לבתי החשודים וכן לבתי עסק שפעלו עימם או בשליחותם.

16 חשודים נעצרו, כמו-כן נתפסו סכומי כסף ומסמכים. החשודים הועברו לחקירה ויובאו מחר בשעות הבוקר להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון.