תמ"א 38: מה צריך לבדוק לפני שחותמים?

הרבה יזמים בוחשים בקדירה הלוהטת המכונה תמ"א 38 בשל הכדאיות הכלכלית שלה, ודיירים בבניינים משותפים מתפתים לחבור ליזמים 'חאפרים'

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • אבא אמר לי 'לילה טוב' ומאז לא ראיתי אותו יותר.

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

שמונה שנים אחרי שהממשלה אישרה את תכנית המתאר להתחדשות עירונית ע"י חיזוק מבנים ישנים בפני רעידות אדמה, המוכרת כ"תמ"א 38", יזמים רבים החלו לבחוש בקדירה הלוהטת, בעקבות תיקון בחוק המעניק הטבות נוספות ליזמים והופכת את העסקה במקרים רבים לכדאית מבחינה כלכלית.

דיירים המתגוררים בבניינים משותפים המתאימים לקריטריונים של תמ"א 38, מתפתים לעתים להצעות של יזמים לא מנוסים, חאפרים בלשון העם, ומפקירים בידם את הנכס היקר שלהם. לפני חתימה על חוזה וקבלת החלטה כה משמעותית, צריך לתת את הדעת לפרמטריים חשובים והכרחיים, ולהכיר את החברה היזמית: ניסיון בתחום, אמינות ויציבות כלכלית ומקצועיות.

קרא עוד: [postim]

נקודה נוספת שצריך לתת עליה את הדעת, היא היכולת והאינטרס של החברה להתמודד עם התנגדויות של הרשויות המקומיות. רבות דובר על החסמים שמציבות הרשויות המקומיות בפני היזמים ומניעת אישורי בנייה במסגרת תמ"א 38. חברות נדל"ן רבות, העוסקות במגוון פעילויות והשקעות, לעתים נכנעות מול ההתנגדויות הגורפות של הרשויות המקומיות, ומשקיעות את המשאבים שלהן בפרויקטים אחרים.

חברות המתמחות בתמ"א 38 ועסוקות אך ורק בתחום הזה, בדרך כלל ייאבקו בכל מחיר עד לקבלת האישורים הנדרשים והתוצאה הרצויה. חברות מן הסוג הזה, המקדישות את משאביהן בתמ"א 38, מאפשרות לדיירים להתגורר בדירה מוגנת, מחודשת ועם ערך כלכלי גבוה. מבחינתי, התחדשות עירונית זו לא הגדרה טכנית אלא דרך חיים ומטרה עליונה. הגיע הזמן לצדק חברתי.

הכותב הינו מנכ"ל 'ראם השקעות' ומתמחה בתמ"א 38

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell