לפני כשבועיים הודיע שר האוצר יאיר לפיד בראש העין עם "חיוך מרוח" על פניו כי הוא חותם על "הסכמי הגג" לבניית כ- 15 אלף דירות. אולם בינתיים כמו שאר התנהלותיו של שר האומר, נשאר רק רוח • היום הצהיר ראש עיריית ראש העין : "עדיין לא חתמנו על ההסכם. כשנראה את השורות התחתונות והמילים הקטנות, אז אחליט אם חותמים או לא".

ראש עיריית ראש העין, שנכנס עתה לתפקידו, מר שלום בן משה אמר היום (ה'): "אני מצפה מהממשלה לעמוד במה שהיא אומרת ושתממן את מלוא העלות של מבני הציבור, מבני החינוך וכו'. בהתחלה הסתבר לי שמשרדי הממשלה משלמים רק 60% מהעלות, וזה אומר ששאר העלויות ייפלו על התושבים. לכן, אמרתי לממשלה שאני לא מוכן. תממנו מלא, והממשלה הבטיחה לי את זה".

קרא עוד:

[postim]

היום היא יומה האחרון של ועידת איגוד התאגידים העירוניים המתקיימת באילת.

בן משה התייחס בדבריו להסכמי הגג  אשר נמצאים בהליכי חתימה מול משרד השיכון, רמ"י והאוצר והצהיר כי מבחינת העירייה לא מדובר בהסכם סופי וחתום: "אם לא, אני לא חותם. עדיין לא חתמנו על ההסכם. כשנראה את השורות התחתונות והמילים הקטנות, אז אחליט אם חותמים או לא".

כפי שזכור, לפני כשבועיים נערך טקס חגיגי במעמד שרי השיכון והאוצר ומנהל רשות מקרקעי ישראל שם הכריזו על חתימת הסכמי הגג. דבריו של ראש העיר החדש מעידים כי טרם נסגרו כל הקצוות בהסכם, ומדובר בבלון נפוח.

גם יצחק (בוז'י) הרצוג, יו"ר האופוזיציה, אשר השתתף בוועידה התייחס לסוגיית משבר הדיור: ואמר כי הכישלון הכלכלי הכי גדול של הממשלה הזו והממשלה הקודמת הוא משבר הנדל"ן.

לדבריו של הרצוג, משבר הנדל"ן מבטא את החוליים הרעים של החברה הישראלית. רשות מקרקעי ישראל הגיעה לרמת כוחנות בלתי מתקבלת על הדעת והוא מחושק בכל מיני חוקי מכרזים וחוקים אחרים, שמייצרים גוף משתק במקום גוף מוביל.

"במכרזים בשוק החופשי של רשות מקרקעי ישראל, המחירים הם מטורפים. אני מתכוון ללכת למהלך חזק של חקיקה בתחום שיחייב את רמ"י להוריד את מחירי הקרקע. האוצר מסתכל על העניין הזה רק מהזוית הכלכלית ולרגע לא מהזוית החברתית. זה עניין של רצון ותפיסת עולם. לא ייתכן מצב שבו רמ"י היא פרה חולבת. נקודה", אמר הרצוג.