השמאי הממשלתי: המחאה החברתית הורידה את מחירי הדיור • אטיאס: בגללי

השמאי הממשלתי: מחירי הדירות בערים הגדולות ירדו בכאחוז, הסיבה: המחאה החברתית • משרד הבינוי והשיכון: זה בגללנו

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

 • "הרגע הכי קשה בחיים" יהודה קליין משתף בפטירה הטראומתית

  תוכן מקודם

מחירי דירות 4 חדרים ב-16 הערים הגדולות בארץ רשמו ברבעון הרביעי של 2011 ירידה של אחוז. כך קובע היום (ג') השמאי הממשלתי במשרד המשפטים, טל אלדרוטי. יחד עם זאת בהשוואה לרבעון הרביעי בשנת 2010, רשמו מחירי הדירות עלייה של 3 אחוזים בממוצע.

קרא עוד:

[postim]

מהנתונים עולה עוד, כי שיעורי הירידה הגבוהים ביותר במחירים נרשמו בערים – תל אביב ובבת ים, ואלה עומדים על 4 אחוזים.

עם זאת, תל אביב היא עדיין העיר היקרה בישראל שמחיר דירת 4 חדרים בה עומד בממוצע על 2.3 מיליון שקל.

מחיר ממוצע של דירת 4 חדרים בבת ים לעומת זאת עומד על 1.4מיליון שקלים. חיפה, ראשון לציון ורחובות, ספגו כל אחת, ירידות מחירים בשיעור של 2 אחוזים, כאשר בערים באר שבע, הרצליה, ירושלים, כפר סבא ומודיעין נרשמה ירידה של אחוז אחד במחירים. מחירי הדירות באשקלון ואילת נותרו ללא שינוי. ערים שרשמו עליית מחירים של אחוז אחד הן נתניה, פתח תקווה וחולון.

השמאי הממשלתי תולה את הירידה במחירים – בגל המחאה החברתית לצד אי היציבות וחוסר ודאוות בכלכלה העולמית, זאת לצד הצעדים וההצהרות שננקטו על ידי הממשלה ובנק ישראל שהביאו לירידה במספר העסקאות ולהאטה בשוק הנדל"ן.

משרד הבינוי והשיכון: הקרדיט הוא שלנו

בתגובה לנתוני השמאי הממשלתי הראשי נמסר ממשרד הבינוי והשיכון: "הנתונים של השמאי הממשלתי הראשי מצטרפים לנתונים של הגופים הרשמיים המדווחים על המשך הירידה במחירי הדירות. נתוני משרד הבינוי והשיכון מלמדים על מגמה ברורה של ירידה במחירי דירות חדשות ויד שנייה כאחד מאז הרבעון השני של 2011".

שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס הוסיף כי "הגדלת היצע הקרקעות למגורים בצורה דרמטית הביאה לשיא של עשור בהתחלות הבנייה. מדיניות שיווקי הקרקעות שהתוויתי עם כניסתי לתפקיד עם דגש על אזורי הביקוש, במטרה להגדיל את מלאי הדירות רשמה שיאים חדשים".

עוד הוסיף אטיאס: "תוך שלוש שנים שווקו קרקעות ללמעלה מ-100 אלף יחידות דיור. ההיצע מנצח את הביקושים ומוריד מחירים. הגדלת היצע הקרקעות משפיעה יותר מכל התכניות והצעדים האחרים על מצב שוק הדיור והיא תורמת בראש ובראשונה לזוגות הצעירים ולחסרי הדירה. מדיניות השיווקים האגרסיבית תימשך גם ב-2012".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell