התנגשות: המשרד לאיכות הסביבה נגד משרד התשתיות

בעקבות דבריו של שר התשתיות, עוזי לנדאו שאמר כי, שיקולים חסרי אחריות הביאו את משק החשמל למצב הקשה שבו הוא נמצא. מגיב המשרד לאיכות הסביבה - שאליו כוונו הדברים, הודעה שמאשימה דווקא את משרד התשתיות

 • "אנשים ניסו להתפרץ למשאית הגופות" העדויות של זק"א

  תוכן מקודם

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • הזדמנות להצלחה: הכנס שיהפוך את העמותה שלך לסיפור הצלחה

  תוכן מקודם

 • כנס העמותות של מוטי ויטמן: עכשיו גם העמותה שלך יכולה להצליח בענק

  תוכן מקודם

המשרד להגנת הסביבה שבראשו עומד השר גלעד ארדן הוציא הודעת תגובה בעקבות דבריו של שר התשתיות (האנרגיה והמים), עוזי לנדאו, שאמר כי "לצערנו, שיקולים חסרי אחריות של גורמים מחוץ למשק האנרגיה (המשרד לאיכות הסביבה א.ר.) הביאו לכך שתחנת הכוח באשקלון, (תחנה D), שהייתה לבדה מונעת את המצב הנוכחי, עוכבה במשך שנים".

קרא עוד:

[postim]

"שיקולים חסרי אחריות"

השר אמר את דבריו בהשקת קמפיין שמוציא משרדו, תחת הכותרת 'בצורת החשמל בקיץ 2012'. לנדאו הוסיף ואמר כי "שיקולים חסרי אחריות הם גם אלה שמנעו חיבור קרוב ומהיר של מאגר הגז 'תמר' לצנרת הגז הטבעי בצפון הארץ, שאפשר והיה יכול כבר להיות פעיל, וגרמו לעיכוב, כי הביאו להסבת חיבור תמר – בעלויות גבוהות – לדרום הארץ".

"מחדלים רבי שנים במשרד האנרגיה"

כאמור, בתגובה לדבריו, הוציא המשרד לאיכות הסביבה הודעה שבה נכתב: "מזה שנים רבות, משרד האנרגיה והמים אינו מקדם תכנון מערכתי כולל של משק החשמל. המועצה הארצית לתכנון ובנייה התריעה כבר לפני מספר שנים על כך שקידום משק האנרגיה מתבצע בראיה נקודתית ובהתנהלות משברית, מתוכנית חירום אחת לאחרת, והורתה על הכנה של תוכנית מתאר ארצית לתשתיות אנרגיה שאף היא אינה מקודמת".

"מחדליו רבי השנים של משרד האנרגיה בקידום פרויקטים של התייעלות אנרגטית,כדוגמת גריטת מזגנים ועוד ואי הכנסת משטר של תעריף דיפרנציאלי, שהיו יכולים להסיט ביקושים בשעות שיא ולהגדיל את הרזרבה, הם שגרמו למצב הקשה לקראת הקיץ הקרוב" .

ניסיונות העבר לתכנן הקמת תחנות כוח במנותק מצורכי הסביבה והציבור הביאה לכישלון (כדוגמת פרויקט D). יתר על כן, למרות שלפני למעלה משנה הגיע המשרד להסכמה עם משרד האנרגיה והמים על קידום פרויקט D בגז ובגיבוי פחם לחירום, משרד האנרגיה עדיין מתעכב בהקמת התחנה.

הביקורת בין שני המשרדים כנראה תמשיך בזמן הקרוב.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן