ועדת הכלכלה אישרה תקנות לפיהן זמן ההמתנה למענה הקולי בשירות הלקוחות לא יעלה על 3 דקות. מעבר לזמן זה ייאלצו החברות לאפשר ללקוח אפשרות להשאיר הודעה והחברה תחזור אליו

מכירים את זה שאתם מתקשרים למוקד שירות ומחכים ואז מחכים ואז מחכים עוד? אז זהו שמסוף השנה לא תכירו את זה שוב.

קרא עוד:

[postim]

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום (ב') תקנות חדשות לחוק הגנת הצרכן. מהתקנות החדשות עולה כי זמן ההמתנה למענה לא אמור לעלות על שלוש דקות. מעבר לשלוש דקות, יידרש בעל העסק להציע לצרכן שתי אפשרויות.

החקיקה החדשה מבוססת על העיקרון – 'זמן שווה כסף', של הצרכן כמו של בעלי העסק. בפני המתקשר יעמדו שתי אפשרויות, א. אם קצרה רוח הצרכן להמתין על הקו הוא יידרש להקליט הודעה והחברה תהיה חייבת לחזור אליו תוך 3 שעות.

ב. אם בחר להמתין למענה האנושי, עליו לקבל הודעה על מקומו בתור וזמן ההמתנה המשוער. בכל מקרה, הוא יוכל להתחרט ולהשאיר הודעה.

במידה ונציג החברה חזר ללקוח והוא לא ענה, יידרש ממנו להשאיר ללקוח הודעה על טווח הזמן שבו יחזרו אליו בפעם השנייה. אם הלקוח לא ענה גם בפעם השנייה, נציג החברה ישאיר לו הודעה כי עליו לפנות לחברה מחדש.

עוד נקבע כי המענה האנושי חייב להיות מקצועי ומסוגל להתמודד עם ליקויים או פגמים במוצר או בשירות שנותן בית העסק.

לפי הצעת יו"ר הוועדה, ח"כ כרמל שאמה-הכהן (ליכוד), ההוראות החדשות ייכנסו לתוקף ב-12 לדצמבר – בכדי לתת שהות לחברות לארגן בהתאם את שירות הלקוחות הטלפוני שלהן.