סקר: רוב הציבור שומר את דוח הפנסיה אך אינו קורא בו

80% מהנשאלים אמרו שהם שומרים את הדוח אך 59% מהנשאלים קראו עד היום את הדוח רק ברפרוף או לא קראו כלל! • בפנים: כל המדריכים להסבר פשוט על הדוח המורכב

בימים אלו נשלח בדואר הדוח השנתי למבוטחי קרנות הפנסיה לסוגיהן, במשרד האוצר ערכו סקר קצר כדי ללמוד עוד על הרגלי הקריאה של הציבור את דוח הפנסיה שלהם וגילו את הדברים הבאים:

80% מהנשאלים אמרו שהם שומרים את הדוח. 59% מהנשאלים קראו עד היום את הדוח ברפרוף או לא קראו כלל!

57% מהם אמרו שהם לא קוראים את הדוח כי הוא אינו ברור, ו-66% מהם ציינו שאם גורם מקצועי היה מסביר להם את הדוח, הם היו קוראים אותו בעיון.

לאור הדברים הללו,נרתם אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון להוציא הוראות חדשות על מנת שדוח הפנסיה שיתקבל השנה יהיה הרבה יותר ברור וידידותי לקורא.

ובאשר לגורם מקצועי שיסביר את המושגים שעדיין נותרו מורכבים לאזרח הפשוט- הכינו מומחי המשרד מגוון מדריכים שילוו אתכם צעד צעד בדרך להבין כמה דמי ניהול אתם משלמים ולא פחות חשוב מכך- מה גובה קצבת הפנסיה שתקבלו.

מומחי אגף ביטוח וחיסכון מצביעים על שלושה דברים שתוכלו לגלות אם תפתחו את המעטפה של החיסכון הפנסיוני: 1. כמה דמי ניהול אתם משלמים ביחס לאחרים. שינוי של 0.1% בדמי ניהול שתשלמו יכול לחסוך לכם עשרות ואף מאות אלפי שקלים עד הפרישה. 2. מהו הכיסוי הביטוחי שלכם לשעת צרה והאם הוא מספיק עבורכם ועבור המשפחה שלכם. 3. האם כל הכספים שהעברתם לחיסכון אכן הגיעו ליעדם ולא הלכו לאיבוד בדרך.

לנוחותכם, המדריכים המלאים שיסייעו בהבנת הדוח

>>

>>

>>

>>
​​
>>

צילום: יוסי זמיר-פלאש90

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן