משבר הדיור: "המענה לביקושים – שחרור חסמים"

איש הנדל"ן ר' אלי קליין, תוקף את הכוונה להעלות את מס הרכישה ואומר: "רק שחרור חסמים והגדלת היצע הקרקעות, יביאו לירידת מחירים"

הצהרתו של שר האוצר המיועד לפיה בכוונתו להעלות את מס הרכישה על מנת לצמצם את חלקם של המשקיעים בשוק הדיור, מעוררת ביקורת רבה בקרב הקבלנים והיזמים.

ר' אלי קליין, מי שהיה הראשון לזהות את הפוטנציאל הגלום בשכונת רוממה הירושלמית, ובעליה של חברת 'אקה נדלן' שיזמה את בנייתם של אלפי יחידות דיור, סבור שהרעיון לא יביא להוריד את מחירי הדירות.

בשיחה ל-JDN אמר קליין כי "המחסור בדירות הוא זה שהביא לעליית המחירים. את המחסור אפשר לפתור רק אם משחררים חסמים ומפשטים בירוקרטיה מיותרת המעמיסה על תקציב עלויות הבניה שבסופו של תהליך מי שנושא בהם הם רוכשי הדירות".

קליין שבונה פרויקטים רבים בירושלים, אומר: "גם אם אנחנו רוצים למכור במחירים זולים יותר, אנחנו לא יכולים". כהוכחה לטענתו של קליין שהעמסת המיסוי אינה פיתרון, מביא קליין כדוגמא את פרויקט 'מצפה נוף' אותה בונה 'אקה נדלן' בשכונת רוממה. "עוד בטרם עלו הכלים על הקרקע מכרנו יותר מ-60% מהדירות ועם תחילת העבודות במקום נמשך זרם הפונים. המשמעות היא שיש ביקוש גדול מאוד לדירות והממשלה עסוקה בהגבלת הרוכשים במקום בהגדלת ההיצע".

במשרד אקה נדל"ן, אומרים כי "חלק גדול מהרוכשים הן משפחות מחו"ל שעושות עלייה. הגזירות הללו מייקרות עבורן את הדירות. הממשלה מקשה עליהן לעשות עלייה ובכך מונעת את הצמיחה הצפויה למשק כולו על ידי העלייה האיכותית הזו".

אקה נדלן יזמה את הקמתם של פרויקטים רבים. ר' אלי קליין היה הראשון שזיהה את הפוטנציאל הגדול של עתודות הקרקע בשכונה המבוקשת בכניסה לבירה ובין הפרויקטים שיזם, ניתן למנות את 'מצפה נוף'; פסגות ירושלים 'האחוזה'; 'משכנות התכלת'; גבעת השקד; גבעת הסופר ועוד.

"רק שחרור חסמים והצפת השוק בקרקעות זמינות לבנייה, יביאו להגדלת ההיצע ולהורדת מחירי הדירות", הוא קובע בנחרצות.

N44A0923"רק הגדלת ההיצע תוריד את המחירים". היזם ר' אלי קליין עם יואל קרסו, 
יו"ר קבוצת קרסו נדל"ן

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן