הבוקר (ג') יחלו עיצומים במשרד התחבורה • העובדים מוחים על מבוי סתום במו"מ על הפעלת רשות תחבורה ציבורית ועל המחסור החמור בכוח אדם אשר גורם לעומסי עבודה קשים • במסגרת העיצומים: תשובש הפעילות ביחידות המשרד ולא יתקיימו מבחני נהיגה

עובדי משרד התחבורה פתחו הבוקר (ג') בעיצומים על רקע מבוי סתום במשא ומתן עם הנהלת המשרד לגבי נושאים שונים הנמצאים במחלוקת מתמשכת. במסגרת העיצומים תשובש הפעילות ביחידות המשרד ולא יתקיימו מבחני נהיגה.

הרקע לסכסוך העבודה נעוץ בין היתר, במבוי סתום במו"מ בנוגע להפעלת רשות התחבורה הציבורית. עובדי המשרד מלינים גם על מחסור חמור בכוח אדם ועל עומסי עבודה קשים שנוצרו עקב תקינה לקויה.

יצוין כי עד ליום 1.4.2015 ההנהלה הייתה אמורה להציג לעובדים את תכניתה לתקינה חדשה במשרדי הרישוי על מנת להקל על עומסי העבודה. תכנית זו טרם הוצגה והעומסים במשרד ממשיכים להכניע את המערכת. עילה נוספת לסכסוך היא הנצחת תבניות העסקה שנועדו לפגוע בכוח הארגוני של העובדים, כמו למשל המשך ההעסקה בחוזים אישיים בשירות המטאורולוגי.

חנן אהרון, יו"ר הוועד הארצי של עובדי משרד התחבורה, אמר: "בשנים האחרונות פרשו במשרד התחבורה למעלה מ-200 עובדים ובמקביל עלה היקף הפעילות השוטפת ונוספו מטלות רבות ופרויקטים חדשים. הנהלת המשרד לא נתנה לכך מענה בתכנון התקינה ולא דאגה לקלוט את כוח האדם הנדרש. מה שקרה כתוצאה מכך בפועל זה לא רק שהעובדים קורסים היום תחת הנטל אלא יכולתו של המשרד לתת שירות איכותי לאזרח נפגעה משמעותית. התרענו על כך במשך תקופה ארוכה וכבר למעלה משנתיים אנו נמצאים במשא ומתן מול ההנהלה. הקפדנו לנהוג עד כה באחריות ובגילוי הבנה אך ההנהלה, מצידה, במקום לחתור לפתרון המשבר, המשיכה להתחמק מהתחייבויות והתעלמה מהסיכומים".

אילוסטרציה: פלאש 90