"לא את המוח רק את הפאנל": הכנסת החלה לפנות פסולת אלקטרונית

הכנסת החלה לפנות פסולת אלקטרונית במבצע ענק של פינוי שני טון ציוד • הפסולת תהפוך למשאב שיתמוך באנשים בעלי צרכים מיוחדים

הכנסת החלה לאחרונה לפנות את הפסולת האלקטרונית שלה על פי "החוק לטיפול סביבתי בציוד חשמלי ואלקטרוני ובסוללות, תשע"ב – 2012. הכנסת הינה בין גופי המדינה הראשונים הפועלת בהתאם להוראות החוק החדש, הקובע את אופן הטיפול בפסולת אלקטרונית המוחזקת בידי גופים שונים ומסדיר את העברתה למרכזים לפסולת ציוד וסוללות.

מנכ"ל הכנסת, מר רונן פלוט, אמר כי "פינוי הפסולת האלקטרונית הוא רכיב חשוב בטיפול בכלל הפסולת של הכנסת. בשנתיים הקרובות ייערך סקר פסולת מקיף ולאחריו תוכן תכנית אב לטיפול בפסולת של הכנסת".

ועדת הבלאי של הכנסת, האחראית על הטיפול בפריטי ציוד השייכים לכנסת שהתיישנו או התבלו, טיפלה בהסדרת פינוי הפסולת האלקטרונית והכנסת התקשרה עם חברה שהוכרזה על ידי המשרד להגנת הסביבה כ"גוף יישום" שאתו ניתן לחתום על הסכם לפינוי הפסולת האלקטרונית. החברה, "אקומיוניטי", מעסיקה אנשים בעלי צרכים מיוחדים. כך, הופכת הפסולת האלקטרונית למשאב המשרת בסופו של דבר את החברה הישראלית. בכך מתקיימים עקרונות הקיימות וגם המצווה היהודית לסייע לנצרך, במיוחד כאשר מדובר במצב של "זה נהנה וזה לא חסר".

בפינוי הראשון שבוצע על פי החוק, פונו שני טון של פסולת אלקטרונית, לאחר תהליך מסודר של הכרזת הציוד כבלאי. הפסולת כללה בעיקר ציוד מחשבים, פקסים ומדפסות שהתבלו או התיישנו. הכנסת תמשיך לפנות פסולת אלקטרונית מעת לעת על פי הצורך.

צילום: דוברות הכנסת
פינוי פסולת אלקטרונית בכנסת 2

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו