הצעת החוק מתייחסת להתקשרות עם ספקים בלבד, ואילו ציבור האזרחים ימשיכו במסלול הטופסולוגיה המוכר • יוזם החוק, מיקי לוי: חובת התקשרות במייל מייעלת את עבודת פקידי הממשלה ומונעת עיכובים מיותרים בהתקשרויות מול ספקים

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק עסקאות גופים ציבוריים (תיקון – חובת שימוש במסמכים ממוחשבים), התשע"ה-2015 של חבר הכנסת מיקי לוי.

מוצע לחייב את המדינה וגופים מתוקצבים לשלוח ולקבל מסמכים ממוחשבים בהתקשרויות בעסקאות למכירת נכס או למתן שירות. בדברי ההסבר להצעה נכתב: "משלוח מסמכים אלו באמצעות הדואר האלקטרוני מייעל את הליך הנפקת וקבלת המסמכים, חוסך עלויות רבות ותורם להגנה על איכות הסביבה על ידי חיסכון בנייר ודלק. במצב האמור הטלת חובה על גופים ציבוריים ומתוקצבים להתקשר עם ספקים תוך שימוש במסמכים ממוחשבים בלבד, תעודד שמירה על הסביבה והתחשבות במשאבים אקולוגים מתכלים."

ח"כ מיקי לוי אמר: "אנו עושים היום צעד משמעותי נוסף למימוש החזון של משרדי ממשלה ללא נייר. הצעת החוק שיזמתי תמנע בירוקרטיה מיותרת, תהפוך את משרדי הממשלה ליעילים יותר ובמקביל תמנע פגיעה מיותרת בסביבה ובמשאבים האקולוגיים המתכלים שלנו.

במהלך עשרות הסיורים שערכתי כסגן שר האוצר במשרדי רשות המיסים ברחבי הארץ נתקלתי בכל פעם בערמות התיקים והניירות המפוזרים של נישומים בשולחנותיהם של פקידי השומה. השקענו למעלה מ-40 מיליון ש"ח במחשוב ובהכנסת טכנולוגיות חדשות ברשות כדי לקדם את חזון רשות מיסים ללא נייר.

הגיע הזמן שכל משרדי הממשלה והגופים הציבוריים בישראל יעברו למאה ה-21 כפי שנהוג בעולם המערבי במשך שנים רבות. חובת התקשרות במייל מייעלת את עבודת פקידי הממשלה ומונעת עיכובים מיותרים בהתקשרויות מול ספקים. אין לי ספק שהצעד הזה יהווה תמריץ למשרדי הממשלה לצעדים נוספים בכיוון".

13 ח"כים תמכו בהצעה ללא מתנגדים והיא תועבר לוועדת המדע והטכנולוגיה להמשך טיפול.

אילוסטרציה: נתי שוחט – פלאש 90