"האנשים הם לא שקופים" אומר ניסנקורן ומבטיח להמשיך להיאבק לשינוי תודעתי בקרב מקבלי ההחלטות • השביתה תפרוץ בעוד כשבועיים על רקע העסקת מאתיים אלף עובדי קבלן בידי המדינה • האוצר: אין פיצוץ במשא ומתן

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, ממשיך במאבקו הנוקשה נגד העסקת עובדי קבלן ע"י המדינה, ומזהיר כי השביתה האמורה לפרוץ במשק בעוד פחות משבועיים (ו' אב, 22.7.15) תהיה "הקשה ביותר" בתולדות מדינת ישראל.

"זו תהיה השביתה הכי קשה שידעה ישראל, עם כל הוועדים, עם כל הארגונים – עד שייכנס לראש של מקבלי ההחלטות שאי-אפשר לזלזל בבני אדם, והם לא שקופים", אמר יו"ר ההסתדרות.

בתחילת השבוע הודיע ניסנקורן כי ההסתדרות תפתח בשביתה כללית ב-22 ביולי וכי "לא תהסס להפעיל את איום השביתה באופן מידי" על מנת למגר תופעות העסקה פוגעניות ולהבטיח את ביטחונם התעסוקתי של מירב העובדים במשק. כ-400 אלף עובדי קבלן מועסקים במשק, כמחצית מהם בשירות המדינה, אך הם אינם זוכים לתנאי שוויוניים.

אתמול, נפגש יו"ר ההסתדרות עם שר האוצר כהמשך למשא ומתן המתנהל בין פקידי המשרדים לאחר שבתחילת השבוע עלו הדיונים בין ההסתדרות לבין האוצר על שרטון. טרם הושגה פריצת דרך כלשהי ואיום השביתה הכללית מתקרב לקראת מימושו. שר האוצר כחלון סיכם עם יו"ר ההסתדרות על פגישה נוספת ביום שני הקרוב במטרה להיע להסכמה.

קרא עוד:
[postim]

ההסתדרות דורשת להעביר להעסקה ישירה את עובדי השמירה והניקיון המועסקים בשירות המדינה כעובדי קבלן שאופי עבודתם אינו מחייב את העסקתם בשיטה זו. מדובר בעובדי ניקיון ובמאבטחים במבני ממשל, כמו גם בעובדים סוציאליים מטעם משרד הרווחה וכדומה. בנוסף, דורשים בהסתדרות הענקת תוספות שכר של בין 5%-7% לכלל עובדי המגזר הציבורי.

באוצר מוכנים לדון בקליטת עובדי הקבלן אל שירות המדינה, אולם מציבים מנגד שורה של דרישות, כמו האפשרות לניוד עובדים בין מחלקות ומשרדים, בלי להזדקק לאישורו של ועד העובדים הרלוונטי, והעלאת תקופת הוותק לקבלת הקביעות ל-5 שנים, במקום שנתיים הנהוגות כיום.

אילוסטרציה: יונתן זינדל – פלאש 90