מחרתיים תתקיים בתל אביב הפגנה נרחבת לקראת השביתה הגדולה המתוכננת • יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "זו שביתה מהצודקות והנכונות שידע המשק"

ההסתדרות נערכת לקראת שביתה כללית במשק שתחל ביום רביעי הבא (ו' אב – 22 ביולי). כחלק מההיערכות לשביתה, ביום חמישי הקרוב (כ"ט תמוז – 16 ביולי) תתקיים הפגנה בכיכר הבימה בתל-אביב במחאה על תופעת עובדי הקבלן. בהפגנה ישתתפו עובדי קבלן, עובדי ההסתדרות, חברי ועדים והציבור הרחב.

אמש הסתיימה ללא תוצאות פגישתם של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ושר האוצר משה כחלון בנושא עובדי הקבלן.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן: "אני מצר על כך שפקידי האוצר לא מבינים את הבעיה החברתית ואת המסר השגוי בהעסקת עובדי קבלן. השביתה עליה הכרזנו היא אמצעי ולא מטרה, וכולי תקווה שהאוצר יבין שקיים פתרון למצב, שהוא באחריות המדינה והמעסיקים. אם בכל זאת לא תחל התקדמות משמעותית למציאת פתרון לעובדי הקבלן המועסקים במקצועות הליבה ולתופעת ההעסקה הפוגענית הזאת, ביום רביעי הבא נצא לשביתה כללית למען עובדי הקבלן – שביתה מהצודקות והנכונות שידע המשק. זוהי שעת מבחן של אנשי האוצר ושל המדינה כולה".

קרא עוד:
[postim]

ההסתדרות דורשת להעביר להעסקה ישירה את עובדי השמירה והניקיון המועסקים בשירות המדינה כעובדי קבלן שאופי עבודתם אינו מחייב את העסקתם בשיטה זו. מדובר בעובדי ניקיון ובמאבטחים במבני ממשל, כמו גם בעובדים סוציאליים מטעם משרד הרווחה וכדומה. בנוסף, דורשים בהסתדרות הענקת תוספות שכר של בין 5%-7% לכלל עובדי המגזר הציבורי.

באוצר מוכנים לדון בקליטת עובדי הקבלן אל שירות המדינה, אולם מציבים מנגד שורה של דרישות, כמו האפשרות לניוד עובדים בין מחלקות ומשרדים, בלי להזדקק לאישורו של ועד העובדים הרלוונטי, והעלאת תקופת הוותק לקבלת הקביעות ל-5 שנים, במקום שנתיים הנהוגות כיום.

אילוסטרציה: יוסי זליגר – פלאש 90