בעקבות הביקוש הרב: המשרד יסבסד מקררים נוספים

משרד האנרגיה והמים ממשיך במבצע סבסוד המקררים ופרסם מכרז נוסף להספקת מקררים חדשים ויעילים אנרגטית, במסגרתו יסובסדו עוד כ-50 אלף מקררים עבור האוכלוסייה הכללית בישראל
 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

בעקבות ההצלחה במבצעים הראשונים, ממשיך משרד האנרגיה והמים בפעילויות החיסכון באנרגיה ופרסם מכרז נוסף להספקת מקררים חדשים ויעילים אנרגטית וגריטת מקררים ישנים, במסגרתו יסובסדו עוד כ-50 אלף מקררים המיועדים לאוכלוסייה הכללית בישראל.

קרא עוד:

[postim]

קבל מקרר חדש – המקרר הישן לגריטה

במסגרת הפרויקט יוכלו עשרות אלפי משפחות להחליף את המקררים הישנים שלהן במקררים חדשים וחסכוניים בחשמל. בנוסף, על מנת למנוע אפשרות לשימוש חוזר ובלתי יעיל במקררים הישנים, מחויב הזוכה במכרז להעבירם לגריטה כך שלא ישובו לשימוש.

תקציב הפרויקט עומד על כ-50 מיליון שקל והוא יכלול כ-50 אלף מקררים. החיסכון השנתי הצפוי בחשבון החשמל של כל אחד מוערך בכ-500 ש"ח בשנה.

יתרון למקומיים

במכרז הנוכחי ייתכנו מספר זוכים, אשר יידרשו לקיים את המבצע בלפחות 50 חנויות, הפרוסות על פני כ-25 ערים שונות ברחבי הארץ. המכרז מחייב את הזוכים למספר רב ככל הניתן של חנויות. כמו כן, בהתאם לתקנות חובת המכרזים (העדפת תוצרת הארץ), יזכה יצרן מקומי ישראלי להעדפה בקריטריון המחיר.

שר האנרגיה והמים, עוזי לנדאו אמר כי הוא מייחס חשיבות רבה "לאפשרות לשלב יצרנים ישראלים במכרזים לאספקת מכשירי חשמל חסכוניים לציבור. השוק הישראלי לומד להתאים עצמו לצרכי משק האנרגיה, ואנו זוכים לתוצרת כחול לבן ועבודה עברית. כל זה, לצד ההיקף הגדול, הראשון אי פעם של מבצע שנערך במדינה להחלפת מכשירי חשמל. הישגי המבצע יקבלו את ביטויים בתחום החיסכון בחשמל ואזרחים רבים ייהנו מהם".

במסגרת המכרז יבחרו דגמי מקררים בנפחים שונים שדירוגם האנרגטי גבוה ביותר (A או B), וצריכת האנרגיה שלהם נמוכה. המשרד יסבסד עד 30 אחוז מעלות המקרר הנרכש, ולא יותר מ- 1,250 ש"ח למקרר.

המחיר כולל את המכשיר, הובלתו (גם לקומות גבוהות), פירוק דלתות או החלפת צד פתיחה על פי הצורך, פינוי המקרר הישן מבית הלקוח, רישום פרטיו והובלתו לאתר גריטה.

בזמן הקרוב – מכרז נוסף

במהלך השנה מתוכנן להתפרסם מכרז נוסף של מקררים לאוכלוסיות שונות, שיכלול כ-20 אלף מקררים, כך שעד סוף השנה צפוי מספר המקררים שיסובסדו על ידי המשרד, לעמוד על כ-140 אלף מקררים.

מדובר בצעד משמעותי נוסף של משרד האנרגיה והמים כחלק מהתוכנית הלאומית להתייעלות אנרגטית שגיבש המשרד, ובהתאם להחלטת הממשלה שמטרתה לצמצם את צריכת החשמל במשק, להגביר את המודעות לחסכון באנרגיה ולעודד החלפת מוצרי חשמל ישנים בעלי דירוג אנרגטי נמוך והוצאתם מהשוק.

"בצורת החשמל בקיץ 2012"

כזכור, לפני כחודש הודיע משרד האנרגיה והמים על "בצורת החשמל בקיץ 2012". השר הממונה עוזי לנדאו אמר אז כי "שראל עומדת בפני סכנה רצינית של הפסקות חשמל בקיץ. הסכנה לנפילת שאלטר גבוהה במיוחד במקרה של תקלה כלשהי בתחנת כוח, וכן בשעות צריכת שיא. במהלך הקיץ הקרוב יהיו ימים בהם ישראל עלולה למצוא את עצמה עם רזרבה של 2-3 אחוזים בלבד".

כתבות קשורות

7 תגובות

 1. עשיתם מצווה גדולה במבצע למקבלי הבטחת הכנסה, אך לצערי ולצער רבים מהזכאים להטבה, רבים יודעו על המבצע מאוחר מידי, דוקא אלה שהכי זקוקים להטבה ואין מי שידאג עבורם, ואני בינהם.
  אנו מתחננים בפניכם תצאו במבצע נוסף בקרוב לאוכלוסיה החלשה.
  ישר כוח על היוזמה, מי יתן שכל האנשים הזקוקים יוכלו לקבל את ההטבה, כי מי כמוני יודעת שזו הצלה גדולה!!

 2. שילמתי עבור המקרר ב18.04.12 עדיין לא קיבלתי בחנות אומרים שישנם בעיות ובקרוב אנחנו נקבל סוף סוף מקרר. אני כבר לא יודעת מה לחשוב אבל זה כל כך טבעי.

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן