הישג חשוב למשרד הכלכלה: לראשונה, הנהלת טויוטה, יצרנית הרכב מהגדולות בעולם, תיפגש עם מנכ"ל משרד הכלכלה ומשלחת 11 חברות ישראליות בתחום השירותים לרכב • מפגשים נוספים יתקיימו עם נציגי הונדה, סוזוקי, דייהטסו, פנסוניק, מורטה, דנסו ועוד • במסגרת הביקור תיחנך גם נציגות כלכלית חדשה באוסקה שבמערב יפן – מתחם העסקים השני בחשיבותו במדינה – אשר תפעל תחת הנספחות המסחרית בטוקיו

כחלק מחיזוק היחסים הכלכליים בין ישראל ויפן, יחנוך השבוע עמית לנג, מנכ"ל משרד הכלכלה, סניף חדש של הנספחות המסחרית ביפן – הפעם באוסקה. במסגרת ביקור עבודה שיחל היום ביפן, עומד לנג גם בראש משלחת עסקית של חברות ישראליות בתחום השירותים לרכב.

מנכ"ל משרד הכלכלה, עמית לנג, ציין כי במהלך השנה האחרונה אנחנו עדים לעלייה משמעותית ביותר בעניין של חברות יפניות בישראל, בתחומים שונים, אשר באה לידי ביטוי הן בהגעה של חברות יפניות רבות לארץ והן בנכונות לקיים ביפן מפגשים עם חברות ישראליות. הקמת המשרד באוסקה, יחד עם תמיכת משרד הכלכלה בחברות ישראליות הפועלות ביפן, מחזקים את יכולת החברות הישראלית לפרוץ לשוק היפני ואת סיכוייהן להצליח בכך".

נועה אשר, הנספחת המסחרית של משרד הכלכלה ביפן, מציינת כי זוהי הפעם הראשונה בה מנהלי טויוטה הסכימו לקבל משלחת מסוג זה. זהו איתות משמעותי לכך שגם בחברות הרכב היפניות מתחילים לזהות את ישראל כמקור לחדשנות טכנולוגית וכי הפתרונות המפותחים בישראל, יסייעו לחברות הרכב היפניות בתחרות על לב הצרכן".

טויוטה הינה אחת משתי יצרניות הרכב הגדולות בעולם, המעסיקה מעל 330 אלף עובדים ובעלת מחזור מכירות של יותר מ-300 מיליארד דולר בשנה. החברה נחשבת למובילה עולמית בשיטות פיתוח וייצור, ושיטת Toyota Production System שפותחה בה, חוללה מהפכה בתעשיית הרכב והשפיעה גם על תעשיות אחרות.

קרא עוד:
[postim]

​מחר, יום ב', יתקיים אירוע טקס ההכרזה על הקמתו של משרד סחר ישראלי למערב יפן באוסקה. באירוע צפויים להשתתף מעל 100 בכירים מחברות יפניות, גופי ממשל, משרדי ממשלה וארגונים כלכליים. המשרד ישמש כזרוע ביצועית של הנספחות בטוקיו לקיום מפגשים ויצירת הזדמנויות מול החברות המקומיות בחבל קנסאי ומערב יפן ביניהן חברות כגון פנסוניק , שארפ, אומרון, מורטה, סנטורי, קיוסרה ועוד.

חבל קנסאי נחשב למתחם העסקים השני בחשיבותו ביפן אחרי טוקיו והוא ממוקם במערב יפן ונחשב ללב התרבותי וההיסטורי של יפן, ובו ויותר מ-20 מיליון תושבים. הערים אוסקה וקיוטו מהוות את הליבה של האזור וארבעה פארקים לאומיים של יפן נמצאים באזורו והוא כולל גם שישה משבעת המחוזות העיקריים במשאבים לאומיים.

הקמת משרד הסחר במערב יפן הינה חלק מהחלטת הממשלה שהתקבלה בינואר האחרון והיא תולדה של צוות בין-משרדי בהובלת המשנה למנכ"ל משרד רוה"מ- מר יוסי קטריבס ומטרתה לחזק את היחסים הכלכליים בין יפן לישראל. אחד היעדים שהוגדרו בהחלטה הינו הרחבתה של קרן הודו סין של המינהל לסחר חוץ במשרד הכלכלה, כך שתכלול גם את יפן כמדינת יעד בתוכנית. הקרן מסייעת לחברות להקים נציגות שיווקית במדינת היעד וקול קורא ראשון לחברות המעוניינות לקבל את תמיכת המשרד, פורסם בחודשים האחרונים.

​במהלך ביקורו, ייפגש מנכ"ל משרד הכלכלה עם חברות מובילות בטוקיו ובאוסקה בהן חברת האלקטרוניקה קיוסרה (Kyocera), חברת המזון והמשקאות סנטורי (Suntory), חברת הרובוטיקה יסקאווה (Yaskawa), חברת הכימיכלים טיג'ין וחב' האלקטרוניקה TDK. בנוסף ייפגש עם ראש הועדה לתכנון האולימפיאדה בטוקיו ב-2020 ועם הקידנרן keidanren- התאחדות התעשיינים היפנית.

ממינהל סחר חוץ נמסר כי ההיקף הכולל של הסחר בסחורות בין ישראל ליפן היה כ-2.3 מיליארד דולר בשנת 2014, כאשר גובה היצוא ליפן היה כ-800 מיליון דולר וגובה היבוא כ-1.5 מיליארד דולר.

(אילוסטרציה: גילי יערי – פלאש 90)