בשנתיים הקרובות: קק"ל תעביר למדינה 2.2 מיליארד ש"ח

לאחר שנים של מחלוקת נחתם היום הסכם בין המדינה לקק"ל שייתר את הליך החקיקה בעניין קק"ל • במסגרת ההסכם, הוארכה האמנה בין המדינה לקק"ל בשנתיים נוספת, שבמהלכן תמשיך ההידברות בין הצדדים על הסכמות עתידיות

 • המכתב שנשלח ממחלקת לב: "לילדים שלי אין אפילו תחפושת"

  תוכן מקודם

 • צפו: תיעוד מרגש מהתפילה בקבר מרדכי ואסתר באיראן

  תוכן מקודם

 • אל תדלגו עליהם! עשרות ילדים מחכים שתקראו את זה עכשיו

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

ההסכם הסופי בין המדינה לקק"ל נחתם היום במשרד האוצר על ידי שר האוצר משה כחלון, יו"ר קק"ל אפי שטנצלר, מנהל רמ״י עדיאל שומרון ומנכ"ל קק"ל מאיר שפיגלר.

במסגרת ההסכם נקבע, כי קק"ל תעביר בשנת 2016 מיליארד ומאתיים מאתיים מיליון שקלים ובשנת 2017 מיליארד ₪. סה"כ תממן קק"ל פרויקטים לאומיים וסביבתיים משותפים עם משרדי הממשלה בהיקף של 2.2 מיליארד ₪.

במסגרת ההסכם שעוסק בחובות עבר, הקמת ועדה משותפת שתאשר מיזמים לאומיים במימון קק"ל ומימון פרויקטים סביבתיים, סוכם גם על הארכה של שנתיים באמנה בין המדינה לקק"ל. במהלך תקופה זו תמשיך ההידברות בין הצדדים על הסכמות עתידיות.

יו"ר קק"ל אפי שטנצלר: ״מדובר בבשורה חברתית של ממש עבור תושבי מדינת ישראל. התגייסותה של קק"ל בסכום שיא נוסף של כ- 2.2 מיליארד ש״ח לטובת מיזמים לאומיים וסביבתיים, המצטרפים לשורת מהלכים מחוללי מפנה בתחומי ההתיישבות, החקלאות, המים והיעור שקק"ל כבר מבצעת כיום, ובעיקר עשויה להוביל לנקודת מפנה בנוגע לביצוע תשתיות בתחום הבנייה למגורים ולהפחתת מחירי הדיור בעקבות כך״.

קרא עוד:
[postim]

שטנצלר, המסיים בימים אלו את תפקידו כיור קק"ל, הוסיף ואמר כי הוא גאה בתוצאותיו של הסכם זה, המבטא חזון והמשך עשייה, שמפירותיו יוכל הציבור בישראל להנות עתה ובדורות הבאים.

בהמשך דבריו ביקש יו"ר קקל להודות לשר להגנת הסביבה אבי גבאי, למנכל קקל מאיר שפיגלר וליו"ר ועדת הכספים של קק"ל ארנן פלמן, אשר ניהלו את המו"מ באופן ענייני ומתוך אמון הדדי לכל אורכו והדגיש כי זו הייתה הדרך הנכונה להבטיח את התנהלותו וסיומו המוצלח.

היו"ר הנכנס, דני עטר, עודכן בפרטי המשא ומתן וברך על ההסכם.

(צילום: דוברות משרד האוצר)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן