השיחות בין ההסתדרות לאוצר בנושא הסכמי המסגרת עלו על שרטון ובעקבות כך הוכרז על סכסוך עבודה שעלול להוביל לשביתה כללית במשק • יו"ר ההסתדרות ניסנקורן: "דורש מפקידי האוצר להפסיק את הסחבת בה הם נוקטים"

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הכריז על סכסוך עבודה במגזר הציבורי, על רקע מבוי סתום אליו הגיע המשא ומתן עם האוצר לחתימת הסכם שכר חדש לעובדי המגזר. הסתדרות המורים וארגון המורים הודיעו על הצטרפותם לסכסוך ולמאבק וציבור העובדים הבטיח לפעול כמקשה אחת.

סכסוך העבודה יחול על מאות אלפי עובדים, ביניהם עובדי המשרדים הממשלתיים, אזרחים עובדי צה"ל, מורים, אחיות, עובדי כוח עזר, עובדים סוציאליים, תומכי רפואה ועובדי הרשויות המקומיות.

יו"ר ההסתדרות ניסנקורן אמר: "שכר העובדים בישראל נמוך מדי ובתוך כך גם שכר עובדי המגזר הציבורי. אני דורש מפקידי האוצר להפסיק את הסחבת בה הם נוקטים מצדם במהלך המשא ומתן ולהעלות את שכר עובדי המגזר הציבורי לו הם זכאים וראויים". בנושא הפגיעה המתכוננת בביטוח הסיעודי ובציבור העובדים המבוטחים בקרנות הפנסיה החדשות אמר ניסנקורן: "לא נאפשר את הצעדים החד-צדדיים והדרקוניים שמתכנן האוצר"

קרא עוד:
[postim]

לאחר סבבי שיחות שהתקיימו בשבועות האחרונים בין ההסתדרות לבין פקידי האוצר, המו"מ בנושא הסכמי המסגרת הסתיים ללא תוצאות. בהסתדרות אומרים כי השיחות בין הצדדים נקלעו למבוי סתום עקב הקשחת עמדות מצד גורמים באוצר, תוך העלאת דרישות בלתי סבירות שאינן קשורות לנושא הנדון.

באיגוד העובדים הגדול במדינה טוענים כי למאות אלפי עובדים – בהם עובדי המשרדים הממשלתיים, אזרחים עובדי צה"ל, מורים, אחיות, עובדי כוח עזר, עובדים סוציאליים, תומכי רפואה, עובדי הרשויות המקומיות ועוד – מגיעה תוספת שכר לה הם זכאים עוד מ-2013, המועד בו הסתיים תוקף הסכמי השכר הקודמים.

ההסתדרות הודיעה כי היא שומרת על זכותה לנקוט בכל הצעדים הארגוניים העומדים לרשותה על מנת לאפשר לעובדי המגזר הציבורי לקבל את זכויותיהם ואת התגמול על עבודתם המסורה והנאמנה למען הציבור הישראלי.

(אילוסטרציה: יונתן זינדל – פלאש 90)