גזירת פרעה של ימינו • הצטרפו למאבק

באופן חד פעמי יצאה אפרת בקמפיין בזכות מספר תורמים שהציעו את עזרתם שעל כל תרומה שתצליח אפרת לגייס במשך 48 שעות הם ישלשו את התרומה למען פעילותה של אפרת.

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • האברך שדאג לעשרות משפחות במצוקה נפטר מהמחלה

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

"אני לא יכולה לדמיין שהילד שלי יבוא לעולם בלי להיות מסוגלת לתת לו מיטה לישון בה" הסבירה האישה בדמעות למתנדבת של אפרת. המתנדבת נחרדה, "לא יעלה על הדעת שמיטת תינוק תסכן את אושרה של האם".

בשבת הקרובה נקרא בבתי הכנסת את פרשת שמות. בה מספרת לנו התורה על מסירות נפשם המדהימה של המיילדות העבריות שפרה ופועה בהצלת ילדי. פרעה מלך מצרים, המונע על ידי שנאה וייאוש, בפיקודו ציווה את המיילדות להרוג את כל ילדי היהודים. המיילדות מצדן, קראו תיגר על גזירת פרעה, ולא רק שהצילו את ילדי ישראל ממוות אלא מוסיף המדרש ומדייק מהמילים "וַתְּחַיֶּיןָ אֶת הַיְלָדִים" את שבחן של המיילדות, ומציין שלא רק שלא המיתו את הילדים, אלא "למה הוצרך הכתוב לומר ותחיין את הילדים? יש קילוס בתוך קילוס, לא דין שלא קימו את דבריו, אלא עוד הוסיפו לעשות עמהם טובות. יש מהם שהיו עניות, והולכות המילדות ומגבות מים ומזון מבתיהם של עשירות, ובאות ונותנות לעניות, והן מחיות את בניהן, הוא שכתוב: ותחיין את הילדים."

בעקבות סיפורם של המיילדות העבריות החליטו גדולי ישראל ובראשם הרה"ג שלום אלישיב זצ"ל ומרן הרה"ג עבדיה יוסף זצ"ל לקבוע לדורות את פרשת "שמות" כשבת התרמה לאגודת "אפרת" ההולכת בדרכן של המיילדות, המצילה את ילדי ישראל ואף ממשיכה ותומכת במשפחתם בהחיותה נפש כל חי.

בכל שנה כ-40,000 תינוקות בישראל עומדים להיוולד אל תוך קשיים כלכליים. אגודת אפרת, מעניקה לנשים את התמיכה הנדרשת כדי לאפשר להם ללדת את ילדם ולגדלו בתוך קיום בסיסי של צרכיו המיוחדים.

אפרת נוסדה על ידי מר הרשל פייגנבאום, ניצול שואה שהבין שלאחר שעם ישראל איבד בשואה כמיליון וחצי ילדים עלינו לקום ולעשות מעשה, לעודד את הילודה בעם היהודי שכן הם דור העתיד שלנו. כיום משמש ד"ר אלי שוסהיים, רופא כירורג בכיר, כיו"ר אפרת. ד"ר שוסהיים ראה כיצד מידי שנה נמנעת ילודה בהיקף של רבבות תינוקות בישראל כשרובם המכריע על רקע כלכלי והחל לפעול לעידוד הילודה על ידי תמיכה כלכלית וליווי. בזכות התמיכה והליווי ב-37 שנות פעילות אפרת נולדו מעל 64,000 תינוקות כשהם מלווים בעזרת הארגון.

התמיכה הכלכלית, כוללת תמיכה ללידה של מיטה, עגלה, אמבטיה לתינוק, סט של בגדים וציוד בסיסי ואחר כך תיכה חודשית עד שנתיים הכוללת חיתולים ומזון לתינוק וסל מזון למשפחה. בתמיכה זו של אפרת מסתייעים מידי שנה הורים לכ-4,000 תינוקות.

בנוסף, מתנדבות אפרת מסייעות לנשים על בסיס יומי באוזן קשבת ותמיכה רגשית ונפשית. הן מסייעות לנשים לממש את זכויותיהן מול הרשויות ולמצוא דרכים לשפר את מצבן הכלכלי.

כעת באופן חד פעמי יצאה אפרת בקמפיין בזכות מספר תורמים שהציעו את עזרתם שעל כל תרומה שתצליח אפרת לגייס במשך 48 שעות (יז-יח שבט) הם ישלשו את התרומה למען פעילותה של אפרת. כל תרומה להצלת תינוק למעשה תעזור לאפרת להציל שלושה תינוקות!

אנא היו שותפים עמנו בהצלת ילדי ישראל בדרכן של המיילדות העבריות.

לחצו כאן לדף הפרוייקט

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell