המועצה הארצית לתכנון ובניה אישרה הקמת ישוב דרוזי חדש באזור אחוזת נפתלי הסמוך לטבריה • נתניהו: "אנו מממשים את מחויבותנו כלפי העדה" • היישוב החדש יוקם במרקם עירוני בקרבה לתשתיות, באזור בעל תנאי קרקע נוחים לפיתוח ובקרב לאזורי תעסוקה

המועצה הארצית לתכנון ובניה אישרה הבוקר את יוזמת ראש הממשלה בנימין נתניהו להקמת ישוב דרוזי חדש, זאת בהתאם להחלטת הממשלה. היישוב החדש יוקם בתחום המועצה האזורית גליל תחתון, באזור אחוזת נפתלי הסמוך לטבריה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "לראשונה מאז קום המדינה אנו מקימים יישוב דרוזי חדש. אני רואה חשיבות רבה בהקמת היישוב החדש אשר יביא לקידום המגזר הדרוזי. העדה הדרוזית קשרה את גורלה עם מדינת ישראל. אחוז המתגייסים בה הוא מהגבוהים במדינה ורבים מבני העדה מתגייסים ליחידות הקרביות בצה"ל. זהו רק חלק מהפעילות הרחבה שלנו לקהילה הדרוזית ואנו מממשים את מחויבותנו כלפי העדה".

קרא עוד:
[postim]

היישובים הדרוזים בנויים במורדות הרים וסובלים ממגבלות תכנון משמעותיות עקב מיקומם בסמוך לשמורות טבע. היישוב החדש יוקם במרקם עירוני בקרבה לתשתיות, באזור בעל תנאי קרקע נוחים לפיתוח ובקרב לאזורי תעסוקה ולכן ייתן מענה מתאים ומודרני שיהיה בו כדי לקדם את האוכלוסייה הדרוזית כלכלית וחברתית.

היישוב החדש ימוקם בשטח המועצה האזורית גליל תחתון, מדרום לגן לאומי קרני חיטין ומצפון לאזור התעשייה גולני ולכביש 77, באתר הקרוי "אחוזת נפתלי".

על פי התכנון, היישוב יוקם כיישוב קהילתי, המתוכנן בשלב הראשון להיקף של עד 400 יחידות דיור. בטווח הרחוק, יוכל היישוב לגדול הדרגתית.

ההמלצה על הקמת היישוב מתקיימת בעקבות החלטת הממשלה מיום 18.11.12, אשר קבעה כי יש ליזום הקמתו של יישוב דרוזי חדש בעל אופי קהילתי באזור הגליל המערבי. לאחר בחינת 10 אפשרויות שונות למיקום היישוב, צוות התכנון מצא כי אתר אחוזת נפתלי הוא המתאים ביותר, לאור מיקומו בתחום המרקם העירוני של העיר טבריה, וסמיכותו לתשתיות קיימות, למערכת הדרכים הארצית ולאזורי תעסוקה, ולאחר שנוכח כי מרחב הקרב קרני חיטין אינו מושפע מהיישוב החדש.

(אילוסטרציה: קובי גדעון – פלאש 90)