חג האביב: 30 מיליון שקל – 20 מיליון פרחים

ארגון מגדלי הפרחים: עליה של 20 אחוז במכירת הפרחים לקראת החג • הסיבה: מזג האוויר גורם לפרחים באיכות גבוהה, והצרכנים משלמים פחות

ארגון מגדלי הפרחים בארץ מרוצה מהעליה במכירות הפרחים לקראת חג הפסח. מכירות הפרחים בחג הפסח מסתכמות בצריכה מוגברת לעומת השנה שעברה. בחג הקודם המכירות הסתכמו בכ-16 מיליון פרח בתקופה של שבועיים לפני החג. השנה הסתכמו המכירות בהיקף של כ-20 מיליון פרח, המוערכים ב-15 מיליון שקל. שהם עליה של 20 אחוזים ושל 3 מיליון שקל לעומת השנה שעברה. הצרכנים ירכשו את הפרחים ב-30 מיליון שקל, לאחר הוספת עלויות מצד המשווקים.

קרא עוד:

[postim]

לדברי חיים חדד, מזכיר ארגון מגדלי הפרחים, "צרכני הפרחים ייהנו בתקופת החג מפרחים באיכות גבוהה – המתבטאת באורך חיי הפרח ובמראה מושלם יותר". לדברי חדד הסיבה לכך נעוצה במזג האוויר הנוח ששרר בשבועות האחרונים ו"בגלל חורף ארוך יחסית לשנים הקודמות, ולכן גם ניתן לשווק את הפרחים במחיר סביר לצרכן".

"השנה לא היה מחסור בפרחים בתקופת החג" אמר חדד והוסיף ש"אפילו יוצרה כמות גדולה ובאיכות גבוהה מאוד. התחזית היא שגם בחודשים הקרובים הפרחים ישמרו במחירים סבירים, בכמויות גדולות ובאיכות גבוהה מאוד".

"לקראת החג עולה הביקוש לורדים, כלניות ונוריות, לענפי קישוט שלוקחים חלק כמעט בכל זר, גרברה וסייפנים. השנה הורגשה צריכה מוגברת גם של עציצי נוי לבית, כמו סחלבים ונץ חלב".

יו"ר ארגון מגדלי הפרחים, חיים חדד

חיים חדד

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *