שר השיכון יואב גלנט אמר את הדברים במענה לשאילתה דחופה שהגיש ח"כ הרב אורי מקלב בנוגע למצוקת הדיור החריפה בציבור החרדי • ח"כ מקלב ביקש "לתת מקום לפתרונות מיידים במסגרת הסכמי הגג", והשר השיב כי הוא יפעל בנושא ואף הורה להקצות 200 מיליון שקל להוזלת עלויות הפיתוח בבית שמש

משרד השיכון מקדם תוכנית אסטרטגית לפתרון מצוקת הדיור בציבור החרדי ב-20 השנים הבאות, כאשר ייבנו 200 אלף דירות עבור הציבור החרדי. כך חשף היום שר השיכון יואב גלנט במליאת הכנסת, במענה לשאילתה שהגיש ח"כ הרב אורי מקלב בנוגע למצוקת הדיור החריפה הקיימת בציבור החרדי.

בפתח דבריו ציין ח"כ מקלב כי מצוקת הדיור בציבור החרדי הולכת ומחריפה, כאשר הפתרונות שמשרד השיכון מקדם מדלגות על פתרונות ממוקדים לציבור החרדי. הוא תהה האם משרד השיכון מכיר את המצוקה העמוקה, מה הוא עושה לפתרונה – שכן המצב הנוכחי גורם לעליית מחירי הדירות בקרב הציבור החרדי וכפועל יוצא מכך גם בשוק הנדל"ן הכללי ואם לא נפתור זאת למען הציבור החרדי מן הראוי שזה יעשה למען כלל הציבור.

על כך השיב שר השיכון יואב גלנט כי מצוקת הדיור בציבור החרדי מוכרת למשרד היטב. "עם כניסתי לתפקיד הנחתי את גורמי המקצוע להכין תוכנית אסטרטגית לפתרון מצוקת הדיור בציבור החרדי, והשבוע הונחה התוכנית על שולחני", סיפר. התוכנית עוסקת בפתרונות למצוקת הדיור בציבור החרדי ב-20 השנים הבאות והיא תוצג בקרוב לחברי הכנסת ולממשלת ישראל. "נידרש בשבע השנים הקרובות לבנייה מאסיבית ביותר, בבנייה חדשה ובפתרונות של התחדשות עירונית ומחיר למשתכן, ואפעל לקדם זאת במסגרת התוכנית השנתית של המשרד וההצעה תובא לאישור קבינט הדיור".

קרא עוד:
[postim]

"מצוקת הדיור בציבור החרדי לא נעלמה מעיננו והציבור אינו מופלה לרעה, להיפך", הוסיף עוד שר השיכון גלנט. "גם בתחום המחירים הורתי לממן כ-200 מיליון שקל על מנת להפחית את עלויות הפיתוח בבית שמש", הוסיף.

לאחר מכן, ציין ח"כ מקלב בפני השר כי הציבור החרדי זקוק לכ-5,500 דירות חדשות בכל שנה, מלבד החוסר הקיים. "בתוכניות וברפורמות שמשרד השיכון עשה עד כה אין מענה נקודתי לציבור החרדי. דווקא בהסכמי הגג שנעשו לאחרונה חובה להציע פתרונות לציבור החרדי ולשלב אותו בפתרון הכולל", אמר ח"כ מקלב, "ההחלטה שהייתה בבית שמש להקצות כ-4,000 דירות לציבור החרדי לצד כמות דומה של דירות לציבור הכללי היא מבורכת – אך היא טיפה בים לפתרון המצוקה הכוללת וכאן מתחדדת השאלה מדוע משרדך לא מתנה בכל עיר מעורבת בה מאושרת בניה משמעותית שיינתן אף מענה ואכלוס לציבור החרדי?". על כך השיב גלנט כי "זהו מודל נכון שניתן להעתיק אותו לערים נוספות ואפעל ליישם זאת בשיתוף ראשי הערים".

(אילוסטרציה: צלם – פלאש 90)