ארץ זבת שוקולד: השוקולד הישראלי מבוקש בעולם

ישראל ייצאה בשנת 2015 שוקולד ב-10 מיליון דולר ל-42 מדינות בעולם, ארה"ב בראש היעדים ואפילו בדרום קוריאה לא מוותרים על התענוג

 • באופן אישי: גדול הדור מעיין במקרי הצדקה של ועד הרבנים

  תוכן מקודם

 • הכמות מוגבלת: משלוח מנות אישי ממרן הגר"ח קניבסקי שליט"א

  תוכן מקודם

 • המכתב שנשלח ממחלקת לב: "לילדים שלי אין אפילו תחפושת"

  תוכן מקודם

 • 13 שנה חכינו! מעמד תפילה היסטורי ביום הפורים עצמו בערב שבת אחר חצות, למסירת שמות >>

  תוכן מקודם

פולי הקקאו, התגלו במשך העשורים האחרונים כבעלי סגולות מרשימות, והם שבו בטעמם את הילדים וגם את המבוגרים. צריכת השוקולד בעולם היא בעלייה מתמדת, ואזרחי מזרח אסיה גילו בשנים האחרונות את טעמו הממכר והמענג של השוקולד ועל פי הערכות צריכת השוקולד בשווקים אלו שילשה את עצמה בשנים האחרונות.

לפי הערכות כ-5% מרכישות השוקולד השנתיות בעולם נעשות ב-14 בפברואר שנחשב ליום השוקולד הלא רשמי. בישראל לא ניתן לגדל קקאו באופן מסחרי, אך בכל זאת ייצור השוקולד נמצא בעלייה ואף מיוצא לחו"ל.

כך על פי נתוני מנהל סחר חוץ במשרד הכלכלה, בשנת 2015 ייצוא השוקולד מישראל עמד על כ-10 מיליון דולרים, כאשר 28 חברות עסקו בייצאו השוקולד הישראלי ל-42 מדינות ברחבי העולם.

קרא עוד:
[postim]

השווקים הגדולים עמם התקיים מסחר בשוקולד הם צפון אמריקה ואירופה כאשר גם ל"בירת השוקולד" העולמית, בלגיה, יוצא שוקולד בלמעלה מ-105 אלף דולרים. ייצוא למדינות מזרח אסיה אף הוא התפתח, כאשר עיקר הייצוא הוא ליפן.

המובילה ביבוא שוקולד מישראל במדינות אירופה היא אנגליה עם יבוא בסך של 1,152,000 דולרים, אחריה צרפת עם 601 אלף דולרים ורוסיה עם 157 אלף דולרים. במדינות אמריקה מובילה ארה"ב עם ייבוא של למעלה מ-5 מיליון דולר, קנדה עם 88 אלף דולרים וארגנטינה עם יבוא שוקולד של 15 אלף דולרים.

נתונים מפתיעים אחרים מלמדים כי ייצוא השוקולד לדרום קוריאה עמד על 66 אלף דולרים, למצרים – 45 אלף דולרים, לברזיל על כ-11 אלף דולרים ולאנגולה על 2,000 דולרים.

(אילוסטרציה: עמוס בן גרשום – לע"מ)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן