חצי אחוז מהעובד, חצי אחוז מהמעסיק: פנסיית החובה תגדל

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ויו"ר נשיאות הארגונים העסקיים שרגא ברוש הודיעו היום בוועדת הכספים של הכנסת על הסכמות שיעלו את שיעור ההפרשות לפנסיה באחוז ויגדילו באופן משמעותי את החסכון שנצבר לעובדים לעת הפרישה • יו"ר ועדת הכספים גפני: "צעד דרמטי לטובת העובדים והבטחת עתידם בגיל פרישה"

בתום מו"מ דרמטי שכמעט התפוצץ ברגעים האחרונים, חתמו אחר הצהריים יו"ר ההסתדרות ונשיא הארגונים העסקיים על הסכם, לפיו שיעור ההפרשות לפנסיית החובה במשק יגדל באחוז אחד.

השלבים האחרונים של המו"מ והחתימה על ההסכם נעשו בתיווכו של יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני שהאיץ בצדדים להגיע להבנות הדדיות שיאפשרו את החתימה על ההסכם שמהווה בשורה של ממש עבור החוסכים לפנסיה, שבעקבות הגדלת ההפרשות שסך הצבירה שלו עד גיל הפרישה תגדל בשיעור של בין 5% ל- 6%.

על פי ההסכם הפרשות המעסיק יוגדלו מ- 6% ל- 6.5% והפרשות העובד יגדלו מ- 5.5% ל- 6%. סך כל שיעור ההפרשות יעלה מ- 17.5% ל- 18.5%. הפעימה הראשונה תהיה ב- 1.7.16 אז שיעור ההפרשות יועלה ב- 0.5% ולאחר מכן הפעימה השנייה ב- 1.1.17 עם עלייה של 0.5% נוסף.

קרא עוד:
[postim]

לאחר שסיפק את האכסניה לשלבי המו"מ הסופיים ולאחר שהסכים להמתין שוב ושוב עד לחתימה הסופית במהלך היום, בעקבות חילוקי דעות של הרגעים האחרונים בין הצדדים ובין ההסתדרות, המעסיקים למנהלת אגף שוק ההון באוצר, דורית סלינגר, הביע גפני סיפוק רב מהחתימה על ההסכם. גפני: "מדובר בבשורה של ממש עבור העובדים שהחיסכון הפנסיוני שלהם יגדל משמעותית. זהו הסכם היסטורי וועדת הכספים תעשה כל שנדרש על-מנת להבטיח את מימושו המיידי. הוועדה תמשיך ותקדם צעדים להבטחת העתיד הפנסיוני של אזרחי ישראל, שזהו אחד העניינים הכלכליים החשובים ביותר הן עבור האזרחים והן עבור איתנות המשק". גפני קרא ליו"ר ההסתדרות, לנשיא הארגונים העסקיים ולמנהלת אגף שוק ההון באוצר, "להמשיך ולפעול בשיתוף פעולה על-מנת להגיע לפתרונות הטובים ביותר עבור אזרחי ישראל".

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר: "היום עשינו צעד חשוב כדי לשפר את הביטחון הכלכלי ולהבטיח קיום בכבוד לכל אזרחי ישראל, גם לאחר גיל הפרישה. המהלך הוא למעשה תיקון היסטורי להסכם פנסיית החובה והוא יסייע להגדיל את החסכון בקרנות הפנסיה באלפי שקלים לכל עובד. אני מודה לשרגא ברוש על שיתוף הפעולה בגיבוש ההסכם, ותודה גם ליו"ר הוועדה ח"כ משה גפני ולח"כ מיקי זוהר על תרומתם למהלך".

יו"ר נשיאות הארגונים העסקיים ונשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, הוסיף: "אני שמח שהגדלנו את החסכון הפנסיוני של העובדים בישראל ובכך גם מנענו תוספת עלויות כבדה כתוצאה מחקיקה בלתי אחראית של הממשלה. יש גבול ליכולת המגזר העסקי להכיל התייקרויות בעלות ההעסקה והגענו לגבול הזה. המשך המגמה המסוכנת של מתן הטבות לא אחראית בחקיקה יביא לירידה ביכולת המגזר העסקי לייצר מקומות תעסוקה חדשים, לפגיעה בצמיחה ולגידול חד באבטלה בשנים הקרובות".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו