גפני סיכם עם האוצר: נכים ניצולי שואה יזכו לתוספת בקצבה

ועדת הכספים של הכנסת צפויה לאשר ביום רביעי את הצעת החוק הקובעת כי נכים ניצולי שואה יזכו לתוספת בקצבה

לאחר סיכום בין יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, לבין משרד האוצר, צפויה ועדת הכספים של הכנסת לאשר את הצעת החוק הקובעת תוספת לקצבה לנכים ניצולי שואה.

המדובר הוא בהצעת חוק שתאושר לקריאה שניה ושלישית, ביום רביעי הקרוב. הצעת החוק קובעת כי נכי רדיפות הנאצים אשר נמנע מהם עד היום לקבל קצבת זקנה מאחר והם מקבלים קצבה כנכי רדיפות הנאצים ומדובר בכפל קצבאות, יזכו להעלאה משמעותית בקצבה שהם מקבלים, בסך של מאות שקלים.

קרא עוד:

[postim]

ההעלאת הקצבה תלויה בדרגת הנכות של ניצולי השואה, וכאמור, תינתן לנכי רדיפות הנאצים אשר קצבת הזקנה מקוזזת להם כיום. כמו כן, אלמנות של נכים אלו, יהיו זכאיות לתוספת בקצבה שמקבלות, וזאת באופן יחסי לקצבה לה הן זכאיות כיום.

הצעת החוק בנושא קצבת הזקנה לניצולי השואה, הוגשה על ידי חבר הכנסת משה גפני וחכי"ם נוספים בשנת 1999, לפני כ-13 שנים, ולא אושרה עד עתה לאור ההתנגדויות של הממשלות עד כה להעברת החוק.

לאור סיכום אליו הגיעו יו"ר ועדת הכספים ח"כ גפני ובכירי אגף התקציבים ואנשי משרד האוצר בראשות השר יובל שטייניץ, יאושר החוק, ולצורך מימונו, ניתנה תוספת תקציבית בסך של כ-50 מיליון שקל.

הצעת החוק על כל פרטיה תידון ותאושר ביום רביעי הקרוב להכנה לקריאה שנייה ושלישית ותתקבל סופית במושב הכנסת הקרוב. כמו כן תאשר ועדת הכספים את הצמדת הקצבאות לנכי רדיפות הנאצים למדד הקהילתי באופן רטרואקטיבי – עדכון שלא בוצע במהלך השנה האחרונה, וכתוצאה מכך נפגעו הקצבאות.

גפני: "מדובר בתוספת תקציבית גדולה שנועדה למענם של ניצולי השואה. אנו רואים חובה מוסרית עליונה של מדינת ישראל לסייע ככל הניתן לניצולי השואה אשר לצערנו הולכים ומתמעטים, החוק יאפשר תיקון עיוות שנמשך שנים רבות".

גפני הוסיף כי למרות אישור החוק, "ישנם עוד אוכלוסיות רבות מקרב ניצולי השואה, אשר על המדינה להירתם ולסייע להם בכל דרך אפשרית".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן