טסים ותורמים: ילדים חולים יטוסו לחו"ל בנקודות חברי הכנסת?

יוזמה: נקודות 'הנוסע המתמיד' שצוברים הח"כים ישמשו לטיסות ילדים חולים - הרב אהרן אברמן, יו"ר ארגון 'לב מלכה' במכתב נרגש לחברי הכנסת: "יוזמה נכונה שצריכים לקדם אותה"

הכנסת תדון במושב הקיץ בהצעת חוק, לפיה עשרות אלפי הנקודות שצוברים חברי הכנסת בטיסות שלהם ואינם מנוצלות – בעקבות האיסור על כך, ישמשו בכדי לממן בעיקר כרטיסי טיסה לילדים חולים ולאחרים הנזקקים לטיסה.

כאמור, כיום אסור לחברי הכנסת לצבור נקודות על טיסות במימון חיצוני – וכאלה הן רוב הטיסות שלהם. הנקודות האלה נחשבות להטבה אסורה שחברי הכנסת נאלצים לוותר עליה.

קרא עוד:

[postim]

מי שמקדם כעת את היוזמה למציאת שימוש לנקודות הטיסה של החכי"ם, הוא סגן יו"ר הכנסת, ח"כ דני דנון. "כאישי ציבור המקיימים קשרים דיפלומטים עם פרלמנטרים ברחבי העולם, טיסות רבות הן חלק מהתפקיד", מסביר ח"כ דנון את ההצעה.

"פוטנציאל נקודות הטיסה של המשלחות השונות הוא אדיר, והן לא נצברות. הקמת קרן תרומה מהנקודות האלו תעזור מאוד לאלה הזקוקים לסיוע בטיסות לחו"ל " אמר דנון.

הרב אהרן אברמן, יו"ר ארגון 'לב מלכה', שלח מכתב נרגש לחברי הכנסת, "מדובר ביוזמה נכונה שצריכים לקדם אותה לטובת הילדים החולים". הרב אברמן מספר כי קיבל כבר תשובות ממספר חברי כנסת שהבטיחו לקדם את העניין במושב הקיץ לאחר שהיועץ המשפטי של הכנסת יבחן את ההיבטים המשפטיים של ההצעה.

על פי המסתמן הכנסת תפתח לעצמה "חשבון נוסע מתמיד" שבו יישמרו כל נקודות הטיסה שיצברו החכי"ם בנסיעותיהם. הנקודות האלו ישמשו כאמור בכדי לממן כרטיסי טיסה לילדים חולים ולאחרים הנזקקים לטיסה. את החלטה למי לתת את הנקודות תקבל ועדה מקצועית שתוקם.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן